حمایت از تولیدات داخل استان در اولویت دستگاه ها قرار بگیرد

به گزارش خبرنگار مهر، جبار کیانی پور شامگاه دوشنبه در نشست گفتگوی دولت و بخش خصوصی افزود: واحد های تولیدی در استان وجود دارد که کالاهای با کیفیت و رقابت پذیر تولید می کنند، اما برخی از دستگاه ها محصولات مورد نیاز خود را از سایر استان ها تامین می کنند.

کیانی پور تصریح کرد: باید از تولیدات استان به نحو مطلوب استفاده شود و دستگاه ها کالاهای استاندارد را در لیست خود قرار دهند.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج با اشاره به اهمیت توسعه خوشه ها و تکمیل زنجیره تولید بخش فرش، خاطرنشان کرد: ظرفیت های تولید فرش در این استان بالاست و به دلیل سابقه تاریخی استان در این حوزه، باید در بخشی مانند فرش دستباف فعالیت هایی عملیاتی و اجرایی شود.

کیانی پور  به ایجاد مرکز تجاری و گسترش ظرفیت نمایشگاهی برای فعالین اشاره کرد و بیان داشت:  باید بسیج شویم و برای توسعه کسب و کارها گام برداریم و نهضتی برای توسعه ظرفیت ها ایجاد شود.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج بر رفع مشکلات صنعت احداث و خدمات فنی مهندسی تاکید کرد و گفت: پروژه های عمرانی و صنعتی احداث، ظرفیت مناسبی برای ایجاد اشتغال دارند و باید نسبت به اجرای هدفمند این پروژه ها اقدام کرد.

وی در حوزه پروژه ها و واگذاری، چالش های مشکلات مالیاتی، فساد رانت، مشکلات بانکی و عدم استفاده صحیح از ظرفیت هایی مانند اسناد خزانه را از جمله موارد قابل طرح برای بررسی و رفع آنها دانست.

کیانی پور همچنین افزود: ایجاد فرصت برابر برای شرکت های مختلف پیمانکاری نیز کمک فراوانی به فعالیت شرکت های ضعیف تر و تحقق عدالت می کند.

وی ابراز داشت: اینکه به یک شرکت پیمانکاری ۱۰۰ میلیارد تومان پروژه داده شود و یک شرکت با توانمندی برابر پروژه ای نداشته باشد، صحیح نیست و این موضوع باعث زمین گیر شدن شرکت ها وبنگاه ها می شود.

حتما ببینید

ابلاغ ثبت ملی خانه وارطان و بنای اتاق بازرگانی به استاندار تهران

به گزارش خبرگزاری مهر، در یکی از نامه‌های علی‌اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی خطاب به …