حمایت از تولیدات داخل استان در اولویت دستگاه ها قرار بگیرد

به گزارش خبرنگار مهر، جبار کیانی پور شامگاه دوشنبه در نشست گفتگوی دولت و بخش خصوصی افزود: واحد های تولیدی در استان وجود دارد که کالاهای با کیفیت و رقابت پذیر تولید می کنند، اما برخی از دستگاه ها محصولات مورد نیاز خود را از سایر استان ها تامین می کنند.

کیانی پور تصریح کرد: باید از تولیدات استان به نحو مطلوب استفاده شود و دستگاه ها کالاهای استاندارد را در لیست خود قرار دهند.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج با اشاره به اهمیت توسعه خوشه ها و تکمیل زنجیره تولید بخش فرش، خاطرنشان کرد: ظرفیت های تولید فرش در این استان بالاست و به دلیل سابقه تاریخی استان در این حوزه، باید در بخشی مانند فرش دستباف فعالیت هایی عملیاتی و اجرایی شود.

کیانی پور  به ایجاد مرکز تجاری و گسترش ظرفیت نمایشگاهی برای فعالین اشاره کرد و بیان داشت:  باید بسیج شویم و برای توسعه کسب و کارها گام برداریم و نهضتی برای توسعه ظرفیت ها ایجاد شود.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج بر رفع مشکلات صنعت احداث و خدمات فنی مهندسی تاکید کرد و گفت: پروژه های عمرانی و صنعتی احداث، ظرفیت مناسبی برای ایجاد اشتغال دارند و باید نسبت به اجرای هدفمند این پروژه ها اقدام کرد.

وی در حوزه پروژه ها و واگذاری، چالش های مشکلات مالیاتی، فساد رانت، مشکلات بانکی و عدم استفاده صحیح از ظرفیت هایی مانند اسناد خزانه را از جمله موارد قابل طرح برای بررسی و رفع آنها دانست.

کیانی پور همچنین افزود: ایجاد فرصت برابر برای شرکت های مختلف پیمانکاری نیز کمک فراوانی به فعالیت شرکت های ضعیف تر و تحقق عدالت می کند.

وی ابراز داشت: اینکه به یک شرکت پیمانکاری ۱۰۰ میلیارد تومان پروژه داده شود و یک شرکت با توانمندی برابر پروژه ای نداشته باشد، صحیح نیست و این موضوع باعث زمین گیر شدن شرکت ها وبنگاه ها می شود.

حتما ببینید

پیشگیری از جرم در حوزه اقتصاد در اولویت است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت الاسلام والمسلمین محسنی …