حمل پنبه متوقف شود، ترانزیت ایران تعطیل می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، غلامحسین شافعی در نشست صبحانه کاری بخش خصوصی با وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی با بیان اینکه حمل و نقل محور اقتصاد است و در ایران نیز یکی از بخش های مهم اقتصادی حمل و نقل به حساب می آید، گفت: ناوگان ریلی و جاده ای ما فرسوده بوده و لازم است تا این ناوگان، هم در بخش کامیون ها و هم در بخش قطارهای باری و مسافری نوسازی شود.

رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به توسعه حمل و نقل چه از نظر ناوگان و چه از نظر زیرساخت در کشورهای منطقه افزود: پیش بینی می شود حمل ونقل ما متناسب با تحولات منطقه نباشد که این امر می طلبد بازنگری جدی در توسعه حمل و نقل در کشور داشته باشیم.

وی با اشاره به کم بودن میزان ترانزیت از ایران علیرغم داشتن ظرفیت های بالا گفت: اگر کشورهای آسیای میانه یک روز تصمیم بگیرند پنبه را از طریق سایر گونه های حمل و نقل صادر کنند به طور کلی ترانزیت ایران تعطیل می شود.

شافعی به تحولات گسترده کشورهای همسایه در حوزه حمل و نقل ریلی اشاره و تصریح کرد: ایران از این پیشرفت ها و فناوری های نوین غافل بوده است.

رئیس اتاق ایران با اشاره به لزوم توسعه آزادراه ها و زیر ساخت های جاده ای گفت: جاده مشهد، سرخس علیرغم اینکه یکی از پرترددترین جاده های کشور محسوب می شود اما شبیه کوره راه ساخته شده است.

وی در خصوص شهرسازی نکاتی را یادآور شد و گفت: در حال حاضر بی هویت ترین شهرسازی را در شهرهای کشور شاهدیم. از یک سو کوچه ها و خیابان های باریک ساخته ایم و از سوی دیگر آسمان خراش در این کوچه ها پروانه ساخت دریافت می کنند.

رئیس اتاق ایران در پایان خواستار اجرای برنامه های وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی از طریق بخش خصوصی شد.

حتما ببینید

نباید تبدیل به زمین بازی دیگران در مذاکرات شویم

به گزارش خبرنگار مهر، غلامحسین شافعی امروز در آخرین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران، …