خط‌ تولید خراسان‌جنوبی در مسیر شکست کرونا فعال است

محسن احتشام در گفت‌وگو با خبرنگارمهر، با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی بخش خصوصی در راستای پیشگیری از شیوع کرونا اظهارکرد: از ابتدای بحث شیوع کرونا بخش خصوصی و اتاق بازرگانی تلاش‌هایی برای کم کردن مشکلات جامعه در این حوزه داشته است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند بیان‌کرد: این اقدامات گاه به صورت اختصاص‌دادن خط‌های تولید به تولید مواد ضدعفونی کننده مورد نیاز و گاه از طریق اهدا اقلام بهداشتی به مراکز درمانی صورت گرفته است.

تولید اقلام بهداشتی در هفت واحد تولیدی خراسان‌جنوبی

احتشام ادامه داد: در حال حاضر در هفت واحد تولیدی خراسان‌جنوبی انواع محلول ضدعفونی‌کننده، دستکش، ماسک، سفیدکننده، الکل، گاز اکسیژن و سایر اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم تولید می‌شود که بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است.

وی با اشاره به اهدا اقلام بهداشتی از سوی تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی به خراسان‌جنوبی گفت: اقلام بهداشتی اهدایی بازرگانان و واحدهای اقتصادی را از تهران در قالب سه محموله وارد خراسان‌جنوبی کرده‌ایم.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند با تأکید بر اینکه این اقلام بهداشتی با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌جنوبی در بین ۱۴ بیمارستان استان توزیع شده است، اظهارکرد: این اقلام در قالب بیش از ۱۵۰ بسته تحویل دانشگاه علوم پزشکی شده است.

نمونه‌ای از همراهی فعالان اقتصادی با مردم در بحران‌های جامعه

احتشام افزود: این اقلام شامل هزار و ۴۰۰ عدد ست حفاظت فردی، دو هزار و ۸۰۰ عدد لباس یکبار مصرف گان، هزار و ۱۲۰ عدد لباس یکبار مصرف اورال، هزار و ۲۶۰ عدد شیلد محافظ صورت و۳۱۵ عدد کلاه تمام فیلتر است.

وی با بیان اینکه محموله ماسک N۹۵ شامل شش هزار و ۸۴۰ عدد ماسک در بین کادر درمانی بیمارستان‌های خراسان‌جنوبی توزیع شد، گفت: همچنین ۷۰۰ کلاه یکبار مصرف، هزار و ۵۰ عدد ماسک سه لایه، هزار و ۲۶۰ عینک یکبار مصرف، یک هزار و ۴۰۰ عدد دستکش لاتکس، هزار و ۴۰۰ عدد دستکش معاینه و ۲ دستگاه ونتیلاتور پرتابل در این اقلام بهداشتی بوده است.

احتشام ادامه داد: تأکید بر این موارد نشان دهنده همراهی فعالان اقتصادی و بخش خصوصی در زمان‌های حساس و بحران‌ها با مردم و عموم جامعه است.

حتما ببینید

استعفای دسته جمعی در اتاق بازرگانی زنجان

به گزارش خبرگزاری مهر، ۵ عضو از ۱۵ عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی …