خودروهای مانده در گمرک تعیین تکلیف می شوند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گمرک ایران، محمدرضا مولودی اظهار داشت: نتیجه جلسه سران سه قوا درباره ترخیص خودروهای مانده در گمرک، به زودی اعلام می‌شود.

سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران افزود: در صورت موافقت سران قوا، شرایط خاصی از جمله پرداخت عوارض و حقوق گمرکی برای ترخیص این خودروها تعیین می‌شود.

همچنین صبح امروز صدا و سیما به نقل از یک مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت، از ترخیص خودروهای ثبت سفارش غیرقانونی از گمرک در روزهای آینده خبر داد.

وی گفته است: قرار است خودروهایی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد شده، تفاوت آن پرداخت و سپس ترخیص شود. همچنین آن دسته از خودروهایی که برخی شرکت ها با ثبت سفارش غیرقانونی وارد کردند؛ اما از مشتریان پیش ثبت نام کردند نیز از گمرک ترخیص و به مشتریان تحویل شود.

این مقام مسئول اعلام کرده بود: واردکنندگان که به صورت غیرقانونی ثبت سفارش کردند، باید مراحل دادرسی را طی و مجازات قانونی را تحمل کنند؛ ضمن اینکه با ترخیص خودروهای دپو شده در گمرک، شرکت های واردکننده خودرو بتوانند به بیشتر تعهدات خود در قبال مشتریان عمل کنند و دوره انتظار مشتریان برای دریافت خودرو کوتاه شود.

حتما ببینید

فصل الخطاب مدیریت در تجارت خارجی کشور باید گمرک باشد 

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز: رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و …