دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه خبر داد:نتایج تفویض اختیار به بخش خصوصی؛ صدور ۷۲۰ فقره جواز تأسیس صنایع در کرمانشاه طی ۶ ماه

فرهاد مرزی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، در خصوص تفویض بخشی از اختیارات صنعت و معدن به استان‌ها، اظهار داشت: براساس تفاهمنامه که فی ما بین وزات صنعت، معدن و تجارت و خانه‌های صمت ایران  منعقد شده، هفت اختیار این وزارت به ۱۰ خانه صنعت در استان‌ها با توجه به فعالیت‌ها و توانایی‌هایی که داشتند، تفویض شده است.

وی ادامه داد: خانه صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با توجه به عملکرد مثبتی که داشت یکی از این ۱۰ استان بود که در این رابطه سازمان صمت استان به جزء تفویض اختیار سهمیه سوخت برای واحدهایی که نیازمند سوخت هستند، مابقی اختیارت را به خانه صمت داد.

دبیر خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه یکی از این بندها را در قالب شناسایی واحدهای تولیدی مشکل‌دار را برگزاری جلسات کارشناسی برای بررسی مسائل مربوطه و معرفی به دبیرخانه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان‌ عنوان کرد و افزود: کارها به نحواحسن پیش می‌رود به طوری‌که در سال گذشته از ۱۶۹ جلسه ستاد تسهیل استانی که برگزار شده، ۹۵ مورد آن مربوط به خانه صنعت، معدن و تجارت بوده که همین سبب شد سازمان صمت استان در راستای برگزاری جلسات ستاد تسهیل به عنوان دستگاه نمونه کشوری معرفی شود.

وی صدور مجوز تاسیس را بند دیگری از این تفویض اختیار دانست و گفت: در این زمینه نیز خانه صنعت از اول فروردین‌ماه تا حدود یک هفته گذشته، ۷۲۰ جواز تاسیس صادر کرده است.

مرزی اضافه کرد: عضویت یکی از اعضای هیأت‌ مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت استان‌ها در هیأت‌ مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان، و دعوت از نماینده خانه صنعت، معدن و تجارت در کمیته‌ها، کمیسیون‌ها و جلسات مرتبط با بخش تولید توسط سازمان صمت استان‌ در راستای بهره‌مندی از نظرات بخش خصوصی در تصمیم‌گیری‌ها، برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌گذاری‌ها از دیگر اختیارات تفویض شده به خانه‌ صنعت استان بود.

وی خانه صنعت و معدن را بازوان توانمند برای سازمان صمت معرفی کرد و گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور و مشکلاتی که دشمنان برای اقتصاد ایجاد کرده، هدف رونق تولید، اشتغالزایی و کسب و کار است.

مرزی در ادامه نیز اشاره‌ای به انتصاب وزیر صنعت،  معدن و تجارت داشت و خاطرنشان کرد: واقعیت این است در این مدتی که وازرتخانه وزیر نداشت شاهد نابسامانی‌هایی بودیم که ان‌شاءالله به وجود وزیر جدید، این مشکلات رفع و ساماندهی شود.

وی گفت: هر چه قدر تورم بالا باشد سرمایه در گردش تولید کننده نیز کاهش و ادامه حیات سخت‌تر می‌شود، انتظار ما از وزیر جدید ساماندهی نرخ، وضعیت تولید، اشتغال و تجارت است.

حتما ببینید

افزایش ۱۲.۵ درصدی حمل و نقل جاده ای

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مهرداد حمداللهی با اشاره …