در دیدار رئیس کل گمرک ایران با رئیس سازمان امور مالیاتی ، چگونگی اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان بررسی شد

روسای کل گمرک ایران و سازمان امور مالیاتی کشور در خصوص نحوه اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان در اظهارنامه های صادراتی و وارداتی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

کد خبر:
۱۱۰۱۴۰۲۱۹۵

زمان انتشار:
۲۹ مرداد ۱۴۰۲ – ۲۲:۲۳ بعد از ظهر

۷۷ بازدید

به گزارش پایگاه خبری اخبار گمرکی به نقل از درگاه اطلاع رسانی گمرک ایران در پیام رسان بله ، محمد رضوانی فر معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک ایران در این نشست اظهار داشت: در حال حاضر مبنای کار در گمرک بر اساس حسن تفاهم و همکاری حداکثری با سازمان های همجوار بنا شده است.

رئیس کل گمرک ایران با اشاره به اینکه گمرک و سازمان امور مالیاتی هم خانواده یکدیگر هستند، افزود: قطعا همکاری تنگاتنگ دو سازمان بویژه پس از استقرار سامانه جدید در گمرک بیش از پیش تقویت خواهد شد.

وی تبادل پرحجم و متداوم اطلاعات را که در‌ مواردی بصورت برخط نیز در حال انجام است، در ارایه خدمات مطلوب هر دو سازمان را موثر دانست و بر تداوم همکاری های سازنده دو طرف تاکید کرد.

بنابراین گزارش، در این دیدار که معاونین و جمعی از مدیران کل ستادی گمرک و جمعی از مدیران ارشد سازمان‌ مالیاتی نیز حضور داشتند، رئیس سازمان امور‌ مالیاتی نیز خواستار تداوم نشست دو جانبه در راستای همفکری و هم افزایی بین دو سازمان شد.

وی از گمرک ایران در خصوص ارائه اطلاعات مورد نیاز این سازمان از جمله شناسه و کد اقتصادی و میزان مالیات پرداختی مودیان مالیاتی قدردانی کرد.

بنا به این گزارش در این دیدار همچنین موضوع تطبیق HS کد و شناسه کالا مورد تبادل نظر قرار گرفت.

نوشته شده توسط:
akhbar

حتما ببینید

جزئیات واردات ۲۰ قلم کالاهای اساسی در نیمه نخست امسال 

گمرک ایران منتشر کرد گمرک ایران جزئیات واردات ۲۰ قلم کالای اساسی در ۶ ماهه …