دستورالعمل جدید گمرک برای جلوگیری از رسوب کالا

به گزارش خبرگزاری مهر، مهرداد جمال ارونقی در بخشنامه‌ای خطاب به ناظرین، مدیران کل و مدیران حوزه‌های نظارت و گمرکات اجرایی دستورالعمل جدید گمرک ایران در خصوص جلوگیری از رسوب کالا در گمرک را با موضوع «اجازه ترخیص قطعی کالاهایی که با گواهی بانک عامل ارز آنها تأمین شده و مشکل مالکیت ندارد» را ابلاغ کرد.

در این بخشنامه آمده است: با عنایت به پیشنهادات ارائه شده از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی در خصوص وضعیت رسوب کالا در بنادر کشور طی نامه شماره ۱۸۴۲ مورخ ۱۷/‏۰۱/‏۹۸‬ که مراتب به استحضار ریاست جمهوری با عنوان وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی جهت اقدام، ابلاغ گردیده است و همچنین نامه شماره ۹۶۱۱ مورخ ۲۷/‏۰۱/‏۹۸‬ مشاور محترم وزیر و مدیرکل دفتر وزارتی وزارت امور اقتصادی و دارایی مبنی بر دستور اقدام بر اساس مفاد نامه ۵۲۹۰ مورخ ۲۴/‏۰۱/‏۹۸‬ ‬به موجب این بخشنامه، بند ۳ پیشنهادت ارائه شده مبنی بر «اجازه ترخیص قطعی کالاهایی که با گواهی بانک عامل، ارز آنها تأمین شده و مشکل مالکیت ندارند.» جهت اقدام، ابلاغ می‌گردد.

بدیهی است ارائه نظر بانک عامل مبنی بر ذکر موضوع فوق و همچنین احراز مالکیت کالا، توسط گمرک اجرایی الزامی و حائز اهمیت است. مسئولیت حسن اجرای بخشنامه فوق بر عهده بالاترین مقام اجرایی گمرکات است.

حتما ببینید

پلیس امنیت اقتصادی یار و همراه گمرک است 

در همایش پلیس امنیت اقتصادی رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا از خدمات، اقدامات و تحولات …