دولت مطالبه‌گری بخش‌خصوصی را بی‌پاسخ گذاشت/ گوش شنوا وجود نداشت

به گزارش خبرنگار مهر، غلامحسین شافعی امروز سه شنبه ۲۸ خرداد ۹۸ در جلسه هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در پاسخ به انتقادات فعالان اقتصادی مبنی بر کاهش سطح مطالبه گری اتاق‌های بازرگانی از دولت گفت: ما مطالبه گری می‌کنیم ولی گوش شنوا در این رابطه وجود ندارد و متأسفانه برخی تصمیمات دولتی بدون مطالعه و بررسی کارشناسی اتخاذ می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران افزود: بارها فعالان اقتصادی مسائل و مشکلات را در قالب نامه نگاری و شیوه‌های مختلف به گوش دولت رساندند اما گوش شنوایی برای آن وجود نداشته و باز هم دولت راه خود را رفته است.

وی تصریح کرد: باید تلاش کنیم در دوره جدید فعالیت اتاق‌های بازرگانی این موضوع را پیگیری نمائیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه باید دیدگاه توده مردم را از اتاق‌های بازرگانی تغییر داد، گفت: بسیاری از مردم شناخت دقیقی نسبت به اتاق بازرگانی ندارند و تصورشان این است که عده‌ای آدم بی درد و پولدار که از مردم و جامعه فاصله گرفته‌اند، در اتاق‌های بازرگانی مستقر هستند در حالی که این نوع نگاه اشتباه است و اتاق در معرفی خود به جامعه موفق نبوده است.

وی افزود: اگرچه در انجام مسئولیت‌های اجتماعی به کمال نرسیده‌ایم ولی به آن توجه کرده و تلاش نموده‌ایم تا سطح رفاه را در برخی مناطق محروم افزایش دهیم.

به گفته شافعی تحریم‌ها تیرهایی را از مقابل به سمت فعالان اقتصادی پرتاب می‌کنند که به هر حال ما برای آن برخی تجهیزات را در نظر گرفته‌ایم اما برخی تیرها از پشت و از سمت نیروهای داخلی به فعالان اقتصادی اصابت می‌کند که نمی‌توانیم درد ناشی از آن را تحمل و برای آن تدبیر کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران ادامه داد: ما اپوزوسیون دولت نیستیم ولی موارد مرتبط با فضای کسب و کار را به دولت گوشزد خواهیم کرد و این در شرایطی است که تولید ما علی رغم همه شعارهایی که طی سالهای گذشته داده شده بسیار کوچک شده است.

حتما ببینید

توسعه پایدار کردستان با هم افزایی و حرکت میسر خواهد شد

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر عبدالملکی عصر امروز در همایش فرصت‌های سرمایه گذاری توت …