ذخایر معدنی شناسایی شده کهگیلویه وبویراحمد ۹۰۰میلیون تن است

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی اندرزیان ظهر دوشنبه در نشست سفیر اتریش با فعالان اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج افزود: کهگیلویه و بویراحمد دارای بیشترین حجم معدنی شناسایی شده فسفات به میزان ۸۱ میلیون تن در کشور است.

وی بیان کرد: نزدیکی به مجتمع‌های پتروشیمی، نزدیکی به خلیج فارس و بنادر عمده صادر کننده کشور، چشمه‌ها و رودخانه‌ها، وجود معادن سنگ آهک، سنگ تزئینی، فسفات، بوکسیت و گچ از ظرفیت‌های مهم استان است.

اندرزیان شرایط آب و هوایی مناسب و بی نظیر برای پرورش گیاهان دارویی و شهرک‌های صنعتی آماده بهره برداری با تمام زیرساخت‌های صنعتی برای سرمایه گذاری‌های مرتبط را از دیگر ظرفیت‌های استان عنوان کرد.

وی افزود: امکان تأمین آب مورد نیاز پروژه‌های بزرگ از طریق سد کوثر، پتانسیل استان در زمینه صنایع تبدیلی، سرمایه گذاری در زمینه صنایع دستی ودست بافته‌های بومی و محلی با توجه به سابقه تولید این محصولات در استان نیز از دیگر مهمترین مزایای سرمایه گذاری در استان کهگیلویه و بویراحمد است.

اندرزیان تصریح کرد: همسایگی کهگیلویه و بویراحمد با پنج استان مهم کشور از جمله خوزستان، بوشهر، فارس، اصفهان و چهارمحال و بختیاری نیز از ظرفیت‌های مهم این استان بوده و این استان به عنوان پرآب‌ترین منطقه جنوب غربی ایران و دومین تولید کننده آب در کشور شناخته می‌شود.

حتما ببینید

استعفای دسته جمعی در اتاق بازرگانی زنجان

به گزارش خبرگزاری مهر، ۵ عضو از ۱۵ عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی …