رئیس خانه صنعت ، معدن و تجارت خراسان رضوی : تصمیمات توسعه صادرات روی کاغذ نماند

رئیس خانه صنعت ، معدن و تجارت خراسان رضوی : تصمیمات توسعه صادرات روی کاغذ نماند

استاندار خراسان رضوی بر شناسایی مقررات مزاحم صادرات تاکید کرد و گفت: این موانع باید رفع و اقدامات در این زمینه روان‌سازی شود.
محمدصادق معتمدیان در جلسه کارگروه صادرات غیر نفتی که در محل دفتر استاندار برگزار شد، با بیان اینکه مزیت نسبی و پیشران توسعه خراسان رضوی تجارت است، افزود: برخی از مشکلات در این مسیر مربوط به مقررات مزاحم است که در حیطه وظایف مجلس، دولت و بخشی نیز در استان است.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: باید نظرات صادرکنندگان را شنیده و با متولیان اصلی در این حوزه از جمله حمل و نقل، بانک، مالیات، گمرک، صنعت و معدن جلسات عملیاتی برگزار شود.معتمدیان با اشاره به تجار و صادرکنندگان باانگیزه در استان ابراز کرد: باید از این فرصت استفاده کنیم و بازاریابی جدید و طرح‌های بلند مدت توسعه‌ای داشته باشیم. همچنین برای صدور کالا به کشورهای آسیای میانه راه ترانزیتی جدیدی از مسیر افغانستان باز کنیم چراکه این راه گشایش خوبی نیز برای استان خواهد بود.
حسن حسینی رئیس خانه صنعت ، معدن و تجارت خراسان رضوی هم در این جلسه در سخنانی ضمن تاکید بر رفع مشکلات صادرکنندگان اظهارداشت :برنامه های تدوین شده توسعه صادرات هرسال بایستی مورد ارزیابی قرار گرفته تا ان قسمت اهداف که مورد تحقق قرار نگرفته بررسی شود .
وی افزود : برخی تصمیمات در حوزه صادرات روی کاغذ می ماند و همین امر مانع از توسعه صادرات و رونق تولید میگردد ، بنابراین رفع مشکلات این بخش برای رونق اقتصادی استان مهم است .

حتما ببینید

افزایش ۱۲.۵ درصدی حمل و نقل جاده ای

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مهرداد حمداللهی با اشاره …