رئیس سازمان بازرسی کل کشور در جمع خبرنگاران تأکید کرد: هم افزایی تمامی دستگاه‌های مرتبط با وزارت صمت برای تامین  معیشت مردم/ تکمیل سامانه های الکترونیکی برای ایجاد شفافیت و کاهش فساد

به گزارش شاتا، حسن حجت الاسلام و المسلمین حسن درویشیان پس از پایان نشست با علیرضا رزم حسینی «وزیر صنعت، معدن و تجارت» در گفت و گو با خبرنگاران با بیان این مطلب، افزود: وزارت صمت مسئولیت های سنگینی به خصوص در این شرایط سخت از جمله تنظیم بازار، مبارزه با گرانفروشی و تامین اقلام و مایحتاج عمومی مردم بر عهده دارد که تحقق همه اهداف و برنامه ها با هماهنگی دستگاه های ذیربط امکان پذیر است.

در مبارزه با رانت خواری و مبارزه با فساد هچ‌ اغماضی نداریم

وی با بیان اینکه از مدیران شجاع، پاکدست و ریسک پذیر برای اتخاذ تصمیمات سریع در این برهه حساس کنونی حمایت خواهیم کرد، گفت: خط قرمز نظام مبارزه با فساد است و در زمینه رانت خواری و مبارزه با فساد هچ‌گونه اغماضی نخواهیم داشت.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور هدف از تصمیم جدید شورای رقابت را نزدیک شدن قیمت ها به قیمت واقعی بازار دانست و گفت: این تصمیم البته باید مورد نظارت قرار بگیرد که به افزایش قیمت منجر نشود.

حجت الاسلام درویشیان همچنین ارائه شیوه نامه عرضه محصولات فولادی در بورس را سبب حذف دلالان و کاهش رانت خواری دانست و از تمامی دستگاه‌های ذیربط خواست که در این حوزه همکاری های لازم را داشته باشند.

تکمیل سامانه های الکترونیکی برای ایجاد شفافیت و کاهش فساد

درویشیان راه اندازی و تکمیل سامانه‌های الکترونیکی را برای ایجاد شفافیت مورد تاکید تمامی مسئولین نظام و دولت دانست و گفت: دستگاه‌ها به تکالیف خود در این حوزه باید عمل کنند تا با تحقق دولت الکترونیک شفاف سازی ایجاد شود و با ایجاد شفافیت فساد کاهش یابد.

حتما ببینید

پنجمین کنفرانس بین المللی هلدینگ و گروه شرکت ها

پنجمین کنفرانس هلدینگ شهریور ماه ۱۴۰۱ برگزار می‌شود پنجمین دوره کنفرانس با همکاری خانه صنعت، …