رئیس گمرک روسیه: موانع تجارت با ایران را برطرف می‌کنیم

رئیس گمرک روسیه: موانع تجارت با ایران را برطرف می‌کنیم رئیس سرویس فدرال گمرک فدراسیون روسیه با بیان اینکه مسکو در شرایط تحریم، دوستان خود را شناخت، گفت: با تاکید دولت روسیه، به دنبال توسعه مناسبات با ملت و کشور دوست و برادر «ایران» و رفع موانع فرارو هستیم.

کد خبر:
۱۱۰۱۴۰۲۱۵۳

زمان انتشار:
۱ مرداد ۱۴۰۲ – ۱۲:۵۳ بعد از ظهر

۱۹ بازدید

به گزارشپایگاه خبری اخبار گمرکی _ اقتصادی به نقل از  درگاه اطلاع رسانی حوزه نظارت گمرکات مازندران ، روسلان دیویدف جمعه در دیدار با استاندار مازندران و سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو در محل گمرک روسیه افزود: با توجه به عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای و روند همکاری‌ها با اتحادیه اوراسیا، فرصت های همکاری بیش از پیش تقویت شده و از تقویت حضور ایران در گروه بریکس استقبال می‌کنیم.

کریدور شمال _ جنوب دارای اهمیت راهبردی است

رئیس سرویس فدرال گمرک فدراسیون روسیه در ادامه با اشاره به امضای قرارداد ساخت راه آهن رشت_ آستارا به عنوان حلقه مفقوده خط ریلی مسیر غربی کریدور شمال – جنوب بین دوکشور ، گفت این گذرگاه بین المللی دارای اهمیت راهبردی برای جمهوری اسلامی ایران وروسیه است و ماهر کاری که برای شتاب بخشی به اجرای این طرح لازم باشد را انجام خواهیم داد.

دیویدف با اشاره به تحریم های غرب علیه روسیه اظهارداشت: مبادلات تجاری روسیه با وجود تحریم ها نسبت به ابتدای دوره شیوع بیماری کووید۱۹ سه درصد رشد را نشان می‌دهد که این وضعیت مرهون تقویت تجارت با کشورهایی غیر از اروپا و آمریکا است.

گواهی گمرکی محصولات از مبدأ ایران الکترونیکی می‌شود رئیس سرویس فدرال گمرک فدراسیون روسیه در ادامه با اشاره به سفر اردیبهشت ماه خود به تهران و مذاکرات با همتای ایرانی، اراده دو کشور را در راستای رفع موانع گمرکی در مسیر توسعه مناسبات دانست و ابراز امیدواری کرد که رئیس کل گمرک ایران در اجلاس آتی گمرک روسیه در هشتم و نهم آبان ماه ۱۴۰۲ شرکت کند. وی افزود: روابط ایران و روسیه الان در اوج است و همکاری های گمرکی به بهترین شکل در حال اجرا است. دیویدف ادامه داد: با هدف آسان و شفاف کردن فعالیت ها، در حال الکترونیکی کردن فرآیند صدور گواهی واردات کالا از مبدأ ایران به روسیه هستیم.

وی در ادامه آمادگی گمرک روسیه را برای تقویت همکاری‌ها از جمله تبادل الکترونیکی اطلاعات، برگزاری سمینارهای مشترک و در اختیار قرار دادن فهرست ملزومات اسنادی برای تسهیل امور گمرکی بازرگانان دو کشور اعلام کرد.

سید محمود حسینی پور استاندار مازندران در رأس هیاتی از فعالان اقتصادی بخش های دولتی و خصوصی این استان در راستای دیپلماسی اقتصادی دولت سیزدهم مبنی بر تقویت مناسبات با همسایگان به کشور روسیه سفر کرده است.

نوشته شده توسط:
akhbar

حتما ببینید

کسب رتبه اول کارنه تیر در دنیا توسط گمرک ایران

دبیر کل اتحادیه بین المللی حمل و نقل جاده ای (IRU) اعلام کرد امبرتو دپرتو …