رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد: آمایش سرزمین و استراتژی توسعه صنعتی یزد راه حل مشکلات صنعت و محیط زیست

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج یزد، سید علی اکبر کلانتر رییس خانه صنعت و معدن و تجارت استان یزد گفت: برای بهتر شدن حال صنعت و محیط زیست یزد، آمایش سرزمین و استراتژی توسعه صنعت استان را لازم داریم که با همفکری بخش خصوصی، محیط زیست و سازمان صنعت و …باید باهم تصمیم گیری شود تا از جا نمایی های غیر کارشناسی برای احداث صنایع و اتلاف منابع پرهیز شود.

وی بیان کرد: صنعت در حوزه بانکی دچار مشکلاتی است هر چند رویکرد جدید دستگاه قضایی، تنگ نظری های مالیاتی در صنعت را کم کرد.

کلانتر در ادامه بیان کرد: توانمندی وزرا در اداره کشور مهم است و مشکل کشور ما این است که تربیت نیرو برای مدیریت و وزارت نداریم.

کلانتر یکی از راه حل های گشایش در اداره کشور را تعیین شاخص و پایبندی به آن برای پُست های مدیریتی و وزارت کشور دانست.

وی در خصوص اختصاص آب کشاورزی به صنعت گفت: استان یزد به فضای سبز نیاز دارد که با شیوه آبیاری جدید تحقق می یابد این در حالی است که زیر ساخت اقتصاد استان صنعت و خدمات ناشی از آن است لذا باید مشکلات آن که آب اولویت دار ترین مشکل صنعت است، حل شود.

وی با بیان اینکه ۴۹ درصد اقتصاد از صنعت است، گفت: با صرفه جویی ۴۰ درصدی آب، کل صنعت یزد آبیاری می شود.

رییس خانه صمت یزد خبر داد: در سطح استان ۱۵انجمن تخصصی صنایع همگن داریم که ۳هزار واحد صنعتی و ۵۰۰واحد معدنی را شامل می شود همچنین ۳۰۰۰ واحد صنعتی در یزد به ثبت رسیده اند که از میان تعداد بساری غیر فعال هستند.

وی افزود: خانه صنعت و معدن در تمامی کارگروه های اقتصاد مقاومتی در سطح استان عضو می باشد و تقریبا جلسات مجزا و ویژه برای هرکدام از انجمن های خانه صنعت و معدن توسط مسئولین دولتی برگزار و مشکلات آنها را شنیده وبرای برطرف شدن آنها چاره اندیشی کرده اند.

کلانتر بیان کرد: خوشبختانه دستگاه قضا در استان یزد به خوبی در زمینه تولید گام برداشته است و حمایت های لازم را داشته زیرا هرکجا که صنعت مشکل داشت و ما از دادگستری استان یزد دادخواهی کردیم به داد صنعت رسیدند و جلوی بسیاری از مشکلاتی که در حال وقوع بود را گرفتند.

وی بیان کرد: در حال حاضر بیش از ۱۸۰هزار نامه و ائین نامه و دستورالعمل و… برای بخش صنعت صادر شده است که حتی خواندن این تعداد ائین نامه تقریبا غیر ممکن است.

رئیس خانه صنعت و معدن استان یزد گفت: بسیاری از مشکلات صنایع استان عدم اجرای صحیح قوانین است قوانینی که در سطح کلان کشور مصوب می شود به راحتی نادیده گرفته می شوند.

حتما ببینید

افزایش ۱۲.۵ درصدی حمل و نقل جاده ای

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مهرداد حمداللهی با اشاره …