رییس خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه: قطعی مکرر برق سبب خاموشی و زمین گیر شدن بخش صنعت می‌شود

به گزارش ایرنا،   «جهانبخش شکری» روز چهارشنبه در دیدار هیات مدیره خانه صنعت و معدن با آیت الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه به مناسبت هفته صنعت و معدن افزود: نباید خسارت قطعی برق فقط برای واحدهای تولیدی و صنعتی باشد برای آن باید تدبیر شود که این خسارت‌ها به حدقل برسد.

او اظهار داشت: اگر قطعی برق ناشی از خشکسالی است و باید سال‌های گذشته به فکر توسعه و زیرساخت های برقی کشور می‌بودیم پس الان نمی‌شود برای آن فکری کرد بلکه باید حداقل قطعی برق در استان ها را متناسب و برحسب عدالت تنظیم کرد در حالیکه سهم مصرف برق کل استان کرمانشاه در حوزه های صنعتی، گردشگری، خانگی ۷۰۰ مگاوات در روز است که کمتر از سهم یک کارخانه در اصفهان با یک هزار مگاوات مصرف روزانه است.

شکری با بیان اینکه در استان کرمانشاه ۲ برابر مصرف، برق تولید می‌شود، گفت: عدالت ایجاب می‌کند استانی مانند کرمانشاه که از نظر شاخص‌های اقتصادی، بیکاری، بزه و فقر وضعیت مناسبی ندارد، نباید واحدهای صنعتی و تولیدی آن بخاطر قطع برق،  تعطیل شود چون با روندی که در پیش داریم این قطعی ها باعث تعطیلی واحدهای بزرگ صنعتی خواهد شد.

دولت خسارت قطعی برق را متناسب سازی کنند 

رییس خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه با اشاره به شعار سال «حمایت از تولید، موانع زدایی ها و پشتیبانی ها» یادآور شد: اگر تولید نباشد، اشتغال نیست پس باید برای حل مشکلات تولید فکر اساس شود، اما متاسفانه می بینیم برعکس عمل می‌شود زیرا با وجود تعطیلی کارخانه ها، واحدهای تولیدی،  صنعتی و معدنی به خاطر قطعی برق، همچنان بانک ها، بیمه تامین اجتماعی، مالیات و قبوض برق، آب و گاز واحدهای تولیدی را در تنگنا قرار می‌دهند.

شکری با بیان اینکه کارخانه جهان فولاد با یک هزار و ۸۰۰ کارگر،  ماهیانه باید هشت میلیارد تومان فقط حقوق پرداخت کند خواستار تعویق اقساط بانکی، حق بیمه تامین اجتماعی، مالیات و قبوض برق، آب و گاز واحدهای سنعتی و تولیدی بزرگ استان شد و افزود: بسیاری از واحدهای بزرگ صنعتی ماهانه سهم نگهداری و تامین برق را باید پرداخت کنند در حالیکه آنها تعطیل هستند.

او در ادامه از گران شدن قیمت برق و گاز برای واحدهای صنعتی مانند کارخانه سیمان و فولاد انتقاد کرد و اظهار داشت: این واحدها سهم زیادی از اشتغال استان را به دوش می کشند و نباید برق بهایشان گران شود،  این انصاف نیست.

صنعتگران و کارآفرینان فرزندان و خادمان  نظام اند

این صنعت گر موفق استان کرمانشاه اضافه کرد: کسانی که به کار تولید، صنعت و معدن روی می‌آورند سرمایه و دارایی خود را برای این سرزمین هزینه کرده‌اند که سودش به این مردم و کشور بر می‌گردد بنابراین انتظار دارند نگاه در داخل به تولیدکنندگان، کارآفرینان عوض شود.

شکری ادامه داد: صنعتگران و کارآفرینان فرزندان و خادمان این سرزمین‌اند، نظام جمهوری اسلامی را دوست دارند اما انتظار دارند مشکلات برای ادامه کار حل و زیرساخت ها برای شان فراهم شود.

حتما ببینید

از دست رفتن فرصت صادراتی که می توانست به نفع فولاد ساز و دولت تمام شود

به گزارش روابط عمومی خانه صنعت، معدن و تجارت ایران و به نقل از دنیای …