زائران برای خروج موقت خودرو، کلیه مرزها را در سامانه ثبت کنند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گمرک ایران، معماری مدیر گمرک شلمچه اظهار داشت: در موارد متعددی مشاهده شده است که جهت خروج موقت خودرو، زائران مرز گمرک خروج را در زمان ثبت اطلاعات به اشتباه وارد می کنند و این موضوع در زمان خروج از مرز مشکلاتی را پیش می آورد و این در حالی است که صرفا خروج زائران از مرزهای شلمچه، چذابه و مهران امکان پذیر است.

وی افزود: بنابراین با توجه به شرایط آب و هوایی پیشنهاد می شود گمرکات و زائران در زمان ثبت اطلاعات خروج موقت خودرو مرز خروج را کلیه مرزها ثبت کنند.

وی ادامه داد: تا روز شنبه تعداد ۳۲ هزار زائر ایرانی و ۳ هزار زائر خارجی از مرز شلمچه جهت حضور در مراسم اربعین حسینی خارج شده اند.

معماری افزود: با رایزنی مسئولان گمرک ایران مقرر شده گمرک عراق هزینه ای بابت ورود ون، مینی بوس و اتوبوس از ایرانی ها دریافت نکند و ورود موقت این خودروها به خاک عراق رایگان است و این در حالی است که گمرک عراق از اتوبوس، ون و مینی بوس اتباع خارجی که عازم عتبات عالیات هستند مبلغ دویست دلار دریافت می کند و این موضوع را باید اتباع خارجی در زمان خروج با خودروهای خارجی خود در نظر داشته باشند که با توجه به تردد زائران خارجی از مرز آستارا و میر جاوه بسیار مهم است تا در زمان ورود به داخل خاک عراق مشکلی پیش نیاید.

حتما ببینید

پلیس امنیت اقتصادی یار و همراه گمرک است 

در همایش پلیس امنیت اقتصادی رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا از خدمات، اقدامات و تحولات …