زیرساخت‌های استان زنجان مهیای تبدیل به منطقه لجستیک شمالغرب است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اتاق بازرگانی استان زنجان، محسن عطائیان در چهارمین جلسه کمیسیون حمل و نقل و بیمه اتاق زنجان ایجاد شهرک لجستیک در زنجان را با توجه به زیرساخت‌ها و امکانات موجود در منطقه زنجان و شمال‌غرب یک فرصت در استان زنجان عنوان کرد و گفت: بر اساس این ظرفیت استان به مرکز لجستیک منطقه شمالغرب کشور از سوی رئیس جمهور در سفر استانی مطرح شده است.

وی با اشاره به اینکه شرایط شیوع کرونا در سه ماه اسفند تا اردیبهشت ماه امسال بر روی روند کار این کمیسیون و حوزه حمل و نقل استان بی تاثیر نبوده است، اظهار کرد: ۵۰ درصد جمعیت کشور و همچنین تولید و مصرف در شعاع ۴۰۰ کیلومتری استان زنجان قرار دارد و این یک ظرفیت بالقوه برای استان محسوب می‌شود.

معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه بیش از ۴ هزار دستگاه ماشین‌آلات سنگین و نیمه سنگین حمل و نقل در استان زنجان وجود دارد، ابراز کرد: عمر اکثر این ماشین آلات از میانگین کشوری بالا نبوده و به این دلیل تجهیزات مطلوبی در اختیار استان است.

محمدرضا مدقالچی با اشاره به مصوبه دولت و سیاست وزارت صمت در رابطه با ورود کشنده‌های دسته دوم با استفاده از تخفیفات گمرکی، افزود: در صورت اجرایی شدن این مهم، کمک شایانی به حمل و نقل در کشور و استان زنجان خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه در حمل و نقل از مبدا استان به سایر نقاط کشور هیچگونه مشکلی وجود ندارد و ظرفیت استان در این حوزه هنوز اشباع نیست، گفت: شاید در برخی از مقاطع بسیار کوچک محدودیت حمل بار وجود داشته باشد ولی این محدودیت‌ها همیشگی نیست.

کریمی معاون راه‌آهن شمال غرب ایران نیز در این جلسه با اشاره به همکاری مناسب گمرک و راه آهن برای صادرات کالاهای تولیدی استان زنجان در زمان شیوع کرونا، گفت: با توجه به بازگشایی مرز بازرگان از پانزدهم خرداد ماه، طی ماه‌های گذشته سنگینی صادرات بر دوش راه آهن بوده است.

همچنین کشاورز معاون گمرک استان زنجان با اشاره به آمادگی گمرک برای همکاری در راستای توسعه حمل و نقل و همچنین صادرات از استان زنجان، گفت: گمرک به ویژه در زمان شیوع کرونا به صورت شبانه روزی در حال انجام کار است و حتی با توجه به کمبود نیروی کار، اما در زمان تعطیلات عید نیز برای عدم معطلی صادرات استان زنجان پایه کار بود.

حتما ببینید

استعفای دسته جمعی در اتاق بازرگانی زنجان

به گزارش خبرگزاری مهر، ۵ عضو از ۱۵ عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی …