سفر روسای کمیسیون‌های اقتصادی مجلس به لرستان

به گزارش خبرنگار مهر، حسین سلاحورزی ظهر سه شنبه در ستاد اجرای سیاست های اقصاد مقاومتی لرستان که در محل فرمانداری ویژه بروجرد برگزار شد، اظهار داشت: بر اساس گزارش های منتشر شده طی یک سال گذشته از لحاظ سهولت فضای کسب و کار استان لرستان بدترین رتبه را داشته است.

وی، ادامه داد: با این وجود لرستان در زمینه احراز ۱۰ شاخصی که بانک جهانی انجام می دهد در ثبت مالکیت رتبه ۱۱ و در زمینه الزام ثبت قراردادها رتبه ۵ را داشته است.

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه نظر برخی بر این است که اتاق بازرگانی می تواند حلال مشکلات بخش خصوصی باشد، افزود: اتاق بازرگانی به عنوان مشاور سه قوه می تواند  برای برون رفت از مشکلات واحدهای تولیدی تصمیم بگیرد و در این راستا از هفته آینده شاهد حضور یکی از روسای کمیسیون های زیرمجموعه کمیسیون اقتصادی مجلس در استان خواهیم بود.

سلاحورزی، گفت: با توجه به اهتمامی که استاندار لرستان برای حل مشکلات اقتصادی دارند و اولویتی که در این زمینه قائل هستند در سایه فعالیت سه قوه و با استفاده از ظرفیت آنها مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی استان را حل می کنیم.

وی، تصریح کرد: عوامل نهادی که بخشی از آن متاثر از فضای مقرراتی کلان است، بر فضای کسب و کار استان تاثیر گذار بوده اما نباید حیطه مدیریت بومی و جغرافیای استان را در این زمینه نادیده گرفت.

رئیس اتاق بازرگانی لرستان، یادآور شد: همه باید تلاش کنیم با ایجاد فکری جدید و نو به دنبال رفع مشکلات و چالش های صنایع در لرستان باشیم.

حتما ببینید

روابط خوزستان و اربیل عراق به توسعه اقتصادی منجر می‌شود

رئیس اتاق اهواز از پیگیری برای برقراری خط هوایی اهواز – اربیل عراق خبر داد …