شافعی : دستورالعمل‌های ستاد کرونا فعالان اقتصادی را سرگردان کرد

به گزارش خبرنگار مهر، غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، با ارسال نامه‌ای به حسن روحانی، رئیس‌جمهور اعلام کرد که دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا برای بازگشایی کسب و کارها و آغاز فعالیت‌های اقتصادی، تولیدکنندگان را با سرگردانی مواجه کرد.

در این نامه که ۲۷ فروردین ماه به ریاست جمهوری ارسال شده، آمده است:

جناب آقای دکتر روحانی

رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام

احتراماً با آرزوی توفیق الهی برای جنابعالی و همکاران محترمتان و ضمن تشکر و قدردانی از تلاش‌های ارزشمند دولت محترم در مقابله با شیوع کرونا در کشور، استحضار دارید شیوع ویروس کرونا علاوه بر صدمات جانی، اقتصاد کشور را تحت تأثیر قرار داده و اثرات آن بر کسب و کارها، نگرانی‌های جدی را به وجود آورده است.

در این راستا بر اساس تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا مقرر شد تحت شرایطی خاص و بر اساس دستورالعمل‌ها، بازگشایی بخشی از فعالیت‌های اقتصادی انجام شود.

تدوین دستورالعمل‌ها برای فعالان و بنگاههای اقتصادی بدون استفاده از نظرات تشکل‌های بخش‌خصوصی مشکلات جدید ایجاد نموده و در بعضی از موارد اجرای آنها را با مشکل روبرو نموده به طوری که در حال حاضر، صاحبان بعضی از مشاغل و بنگاههای اقتصادی را با سرگردانی مواجه کرده است.

با عنایت به مطالب فوق، خواهشمند است دستور فرمائید حضور نمایندگان اتاق ایران و شهرستانها در ستاد ملی و ستادهای استانی و استفاده از نظرات تخصصی ایشان در بخش مربوط به محیط‌های کسب و کار مورد توجه قرار گرفته تا بتوانیم علاوه بر تعادل و همسان سازی نظرات بهداشتی با محیط‌های کسب و کار، اجرای اهداف تعیین شده را به نحو مطلوب‌تری فراهم نمائیم.

مزید تائیدات جنابعالی را از خداوند قادر سبحان مسئلت دارم.

غلامحسین شافعی

حتما ببینید

اتاق ایران برای آغاز روابط اقتصادی با عربستان پیش‌قدم شد

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با ارسال نامه رسمی خطاب به حسن …