شرکت‌های بزرگ هرمزگانی مکلف به انتقال کارت بازرگانی به داخل استان شدند

استاندار هرمزگان در هشتاد و سومین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با درخواست اتاق بندرعباس برای انتقال کارت‌های بازرگانی شرکت‌های بزرگ به محل فعالیتشان در استان موافقت کرد.

بر اساس این مصوبه شرکت‌های بزرگ که محل فعالیتشان در تهران و کارت بازرگانی آنها در استان‌های دیگر صادر شده است مکلف‌اند کارت بازرگانی خود را به استان محل فعالیتشان انتقال دهند در غیر این صورت از ارائه خدمات به این شرکت‌ها در استان ممانعت به عمل می‌آید.

رئیس اتاق بندرعباس گفت: بحث انتقال کارت بازرگانی شرکت‌های بزرگ همیشه مورد پیگیری اتاق بوده است. که بنگاه‌های اقتصادی خصوصی بزرگ‌مقیاس در سطح استان وجود دارند که متأسفانه کارت‌های خود را از اتاق تهران و سایر شهرستان‌ها دریافت کرده‌اند که به طبع نیز پرونده‌های مالیاتی و پرداخت‌هایشان هم به همان استان تعلق می‌گیرد و این در حالی است که اگر بتوان طبق مصوبه و با چاره‌اندیشی این بنگاه‌ها را به دریافت کارت و خدمات خود از استان هرمزگان تشویق کرد، باعث بالا رفتن اقتدار اقتصادی استان می‌شود و در کنار آن اتاق بندرعباس می‌تواند مسئولیت‌های اجتماعی خود را گسترش دهد.

صفا تصریح کرد: ازاین‌رو درخواست واضح ما از بخش دولتی این است که با توجه به اختیارات و در چارچوب قانون موضوع انتقال پرونده‌های مالیاتی این بنگاه‌ها به استان را مدنظر قرار داده و تسریع بخشد که با مصوبه مهم و طلایی اخذ شده در این نشست می‌تواند این مهم را محقق سازد.

وی ادامه داد: ضرورت تشکیل پارک لجستیک و نیز زنجیره ارزش محصولات تولیدی و صادراتی استان به‌ویژه در حوزه کشاورزی نیز ازجمله دستور کارهایی بود که توانست در این نشست مصوبه طلایی دریافت و برای انجام مراحل مطالعاتی بعدی وارد فاز مطالعاتی و جانمایی شود.

رئیس اتاق بندرعباس افزود: کشورهای صنعتی و نیز پیشرفته دنیا که در عرصه ارائه خدمات لجستیکی پیشرو می‌باشند به‌منظور تقویت و همچنین توسعه مدیریت لجستیک خود اقدام به کوچک‌سازی و حوزه‌بندی در قالب زنجیره‌ها خوشه‌ای کرده‌اند که کلیه اجزا و زیرساخت‌ها درعین‌حال که به‌صورت کوچک‌مقیاس می‌باشند اما در سایه یک شرکت بزرگ‌مقیاس یا یک هلدینگ اصلی فعالیت خود را پیگیر هستند.

صفا تصریح کرد: با توجه به قرارگیری استان در کریدور شمال- جنوب و نیز مسیر ترانزیت اصلی کشور و همچنین اتخاذ سناریوهای جدید مدیریتی در این حوزه باعث شده است که نقش‌آفرینی پارک‌های لجستیک در هرمزگان بسیار تأثیرگذار باشد. ازاین‌رو بررسی شرایط ایجاد پارک‌های لجستیک و نیز زنجیره‌های ارزش محصولات به‌ویژه در حوزه تولیدات داخلی استان که نیازمند توسعه بازارهای هدف می‌باشند از امور مهم است که اتاق بازرگانی توانست در این زمینه مطالعات بسیار دقیقی را انجام دهد.

حتما ببینید

اتاق بیرجند، معرفی ظرفیت‌های معدنی خراسان جنوبی را پیگیری می‌کند

رئیس اتاق بیرجند با اشاره به حضور این اتاق در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی معدنی و …