شرکت های روسی علاقمند به سرمایه گذاری در ایران هستند

به گزارش خبرنگار مهر، ولادیمیر شکارین پیش ازظهر دوشنبه در هجدهمین اجلاس همکاری‌های اتاق‌های بازرگانی حاشیه دریای خزر، ایجاد روابط دوستانه بین ایران و روسیه را هدف و گام مهم دانست و گفت: از دستاوردهای این اجلاس می‌تواند ایجاد روابط بسیار خوب، تامین امنیت و ثبات روابط بین دو کشور باشد.

وی همکاری منطقه‌ای را عنصر اصلی توسعه مناسبات بین ایران و روسیه دانست و گفت: در این میان داشتن روابط دوستانه و قوی ما مهم است و تعامل تنگاتنگ با ایران این امر را اثبات می‌کند.

شکارین با اظهار اینکه ماه اوت ۲۰۱۷ هیئت استان مازندران به استان ولگاگراد سفر کرده بود افزود: در این بازدید اولین نمایشگاه تخصصی توانمندی های سرمایه گذاری استان مازندران به نمایش گذاشته و جلسه‌ای بین دو نهاد دولتی برگزار شد که طرفین با امضای موافقت نامه بین دو استان استقبال کردند.

وی همچنین با اشاره به اینکه در سال ۲۰۱۹ نیز استاندار ولگاگراد به مازندران سفر کرده بود افزود: در این بازدید نیز تفاهم نامه روابط بین الملل در زمینه های مختلف منعقد شد.

معاون استاندار ولگاگراد روسیه، توسعه روابط دوجانبه را مهمترین هدف برشمرد و گفت: مدیران شرکت‌های ما علاقمند به توسعه همکاری در ایران هستند و آمادگی داریم که مشکلات مطرح شده در حوزه ایران و روسیه را در نشستی که به زودی بین کشور ایران و روسیه برگزار می‌شود انتقال دهیم و نسبت به رفع آن اقدام کنیم.

وی تصریح کرد: من معتقد هستم همکاری بین استان‌های ما باید بیشتر شود و در شرایط سیاسی واقتصادی این همکاری‌ها می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

حتما ببینید

استعفای دسته جمعی در اتاق بازرگانی زنجان

به گزارش خبرگزاری مهر، ۵ عضو از ۱۵ عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی …