شرکت های مشترک تجاری ایجاد شود/ آمادگی برای تامین گوشت

به گزارش خبرنگار مهر، کاچنکو عصر سه شنبه در پنل تخصصی سرمایه گذاری کشاورزی همایش فرصت‌های اقتصادی در مازندران با بیان اینکه اتاق بازرگانی و نهادهای دولتی روسیه برای اجرای پروژه‌ها اعلام همکاری می‌کنند گفت: ما آماده همکاری طرف‌های ایرانی هستیم و بخش خصوصی روسیه توجه خاصی برای همکاری دارد.

کاچنکو یادآور شد: بخش خصوصی و اصناف روسیه نیز با بخش خصوصی مازندران تفاهمات و قراردادهایی دارند و باید از این بخش حمایت کرد.

رئیس اتاق بازرگانی ولگاگراد روسیه با اشاره به ظرفیت‌های تعامل و همکاری در بخش کشاورزی بین دو طرف ایران و روسیه اظهار داشت: متأسفانه در حال حاضر همکاری در بخش کشاورزی ضعیف است.

وی افزود: ما باید به سمتی برویم و سازوکاری برای توسعه همکاری‌های کشاورزی بین بخش خصوصی دو طرف ایجاد کنیم و تأمین غلات از جمله نیازمندی‌های ما است.

رئیس اتاق بازرگانی ولگاگراد یاداور شد: همچنین علاقه زیادی از طرف‌های ایرانی برای خرید گوشت گوسفند وجود دارد و در این بخش ظرفیت‌های خوب و قابل قبولی در روسیه وجود دارد.

کاچنکو عنوان کرد: ما باید به فکر ایجاد شرکت‌ها و مؤسسات مشترک تجاری بین ایران و روسیه برای توسعه همکاری‌ها باشیم و این شرکت‌ها باید در بخش دامپروری، کشاورزی و صیفی جات و غیره باشد.

رئیس اتاق بازرگانی ولگاگراد تصریح کرد: در ولگاگراد اراضی زیادی برای کشاورزی داریم و از سرمایه گذاران مازندران در این حوزه برای کشت دعوت می‌کنیم.

کشاورزی مهمترین رکن حیات است

جعفر الحمدانی رئیس اتاق بازرگانی عراق با بیان اینکه ارتباطات بین ایران و عراق قوی‌تر شود و به بخش کشاورزی هر دو کشور کمک کنیم افزود: کشاورزی و غذا مهمترین رکن حیات است و اگر غذا نباشد صنعت و پیشرفت حاصل نمی‌شود.

وی با بیان اینکه کشاورزی نفت دائمی است گفت: نفت از بین می‌رود ولی کشاورزی ادامه دارد.

وی با تبریک و آرزوی استمرار پیشرفت و توسعه ایران اسلامی از حضور در همایش بین المللی سرمایه گذاری در مازندران قدردانی کرد.

حتما ببینید

گلستان به لژیونرهای بازرگانی در بازارهای هدف نیاز دارد

سیدعلی موسوی خورشیدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: اتاق بازرگانی پارلمان بخش خصوصی بوده …