صدور ۱۳۹ میلیون دلار کالا به قطر/ صادرات ۶۱ درصد افزایش یافت

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس تازه‌ترین آمار گمرک از تجارت خارجی شش ماه نخست سال جاری، ۷۱۸ هزار و ۳۳۳ تن کالا به ارزش ۱۳۹ میلیون و ۴۱۲ هزار دلار از ایران به قطر صادر شده است که رشد چشمگیری را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

صادرات انجام شده به قطر از لحاظ وزنی ۱.۲۷ درصد و از لحاظ ارزش ۰.۶۰ درصد از کل ارزش صادرات ایران در این مدت را شامل می‌شود و از این حیث کشور قطر در میان کشورهای دریافت‌کننده کالا از ایران در رتبه ۱۹ قرار می‌گیرد.

عمده اقلام صادراتی به این کشور شامل محصولات آهن، مصنوعات چوبی، سیمان سفید، سبزیجات، شیرینی، حنا، گلاب، انواع میوه، سرپوش، کف پوش، قند و شکر، قیر نفت، انواع پروفیل، حیوانات زنده می شود؛ این در حالی است که در شش ماه نخست سال گذشته ۷۸۸ هزار و ۶۸۹ تن کالا از ایران به قطر صادر شده بود که ارزش آن ۸۶ میلیون و ۷۹۰ هزار دلار بوده است.

صادرات ایران به قطر در مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزنی ۱.۳۵ درصد و از لحاظ ارزش ۰.۴۲ درصد از کل صادرات انجام شده در مدت مذکور بود. به این ترتیب مقایسه میزان صادرات به قطر در نیمه نخست سال جاری با مدت مشابه سال گذشته حاکی از آن است که صادرات به این کشور از لحاظ وزنی ۸.۹۲ درصد کاهش اما از لحاظ ارزش ۶۰.۶۳ درصد افزایش یافته است.

حتما ببینید

تقویت هوشمندسازی سامانه ها و تجهیز گمرکات به ابزارهای کنترلی پیشرفته سبب رونق هر چه بیشتر تجارت می شود

رئیس سازمان توسعه تجارت در نشست مدیران گمرک : رئیس سازمان توسعه تجارت در نشست …