صنعت سنگ درانتظار رفع موانع صادراتی/لزوم افزایش رقابت پذیری تولید

بهنام نیکفر در گفت‌ و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: دستیابی به وضعیت مطلوب در حوزه صنعت سنگ کشور بدون برنامه‌ریزی صادراتی برای این صنعت و از میان برداشتن مشکلات موجود امکان‌پذیر نخواهد بود.

وی افزود: اگر نتوانیم برای رونق صادرات سنگ برنامه اصولی اندیشیده و پیاده‌سازی کنیم، قطعاً بسیاری از مشکلات این حوزه حل‌ و فصل نخواهد شد.

عضو کمیسیون معدن اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی بیان کرد: مسئولین باید موضوع صادرات را در صنعت سنگ به‌ طور جدی مورد توجه قرار دهند، چراکه کشور از این نظر از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بسیار بالایی برخوردار است.

نیکفر خاطرنشان کرد: باید به نحوی برنامه‌ریزی شود که واحدهای تولید سنگ کشور به سمت تولید صادراتی پیش روند و این امر نیز مستلزم همکاری‌ها و حمایت‌هایی از سوی دولت برای رونق بخشی به این واحدها است تا برای تولید رقابت‌پذیر آماده شوند.

وی ادامه داد: حل مشکلات موجود سبب می شود که واحدهای فرآوری سنگ به ارتقای کیفیت تولید و تولید رقابت پذیر برای حضور در بازار جهانی روی بیاورند؛ ظرفیت کنونی واحدهای تولید و فرآوری سنگ در کشور بسیار فراتر از نیاز داخلی بوده و توجه به صادرات این حوزه یک امر ضروری است

عضو کمیسیون معدن اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی ایران تصریح کرد: حل موانع و مشکلات موجب می‌شود که واحدهای فرآوری سنگ به ارتقای کیفیت تولید و تولید رقابت‌پذیر برای حضور در بازارهای جهانی روی بیاورند؛ ظرفیت کنونی واحدهای تولید و فرآوری سنگ در کشور بسیار فراتر از نیاز داخلی بوده و در حقیقت توجه به صادرات این حوزه یک امر ضروری و غیرقابل‌اجتناب است.

نیکفر ابراز داشت: در حال حاضر مسائل و مشکلاتی در رابطه با جابجایی پول در حوزه صادرات کشور وجود دارد که اگر بتوان این مشکلات را حل کرد، هم صنعت سنگ کشور رونق خواهد گرفت، هم ارزآوری بالای این صنعت به رفع مشکلات اقتصادی کشور کمک می‌کند.

حتما ببینید

استعفای دسته جمعی در اتاق بازرگانی زنجان

به گزارش خبرگزاری مهر، ۵ عضو از ۱۵ عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی …