ضعف بسته بندی کالای ایرانی عامل بازدارندگی رقابت در بازار قطر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، امیر کشانی در سومین جلسه شورای عالی جوانان اتاق بازرگانی تصریح کرد: چند سالی است که فعالان اقتصادی به روش تعیین نرخ ارز انتقاد و خواستار واقعی شدن نرخ ارز بودند.

وی افزود: ثابت ماندن  نرخ ارز و مقابله با واقعی شدن آن باعث جمع شدن فنر و باز شدن یکباره آن می شود که نمونه آن را در چند ماه گذشته مشاهده می کنیم.  

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان تاکید کرد: این روش ها نه تنها به نفع اقتصاد کشور نیست بلکه جریان تجارت را مختل می سازد.

وی در ادامه سخنان از تمرکز این شورا بر تربیت جوانان بازرگان خبر داد و گفت: با برگزاری دوره های آموزشی و عملی تلاش می کنیم که نسل بعدی تجار و بازرگانان به صورت اساسی و زیرساختی با مبانی تجارت بین الملل آشنا شوند.

دیگر عضو شورای عالی جوانان با اشاره به بسته شدن حساب های بانکی ایرانیان در کشورهای اروپایی و آفریقایی گفت: بانک های اروپایی و آفریقایی حساب های  فعالان اقتصادی ایران که سال ها در  حال فعالیت بوده اند را به دلیل تحریم های اقتصادی آمریکا بسته اند.

وی با اشاره به ظرفیت کشور عمان و قطر در بخش مواد غذایی و مواد معدنی گفت: با وجود پتانسیل صادرات محصولات ایرانی به این دو کشور به دلیل بسته بندی ضعیف از رقابت با شرکت های ترکی بازمانده ایم.

مسعود جمالی، آفریقا را یکی از فرصت های تجاری و سرمایه گذاری مناسب برای ایران برشمرد و گفت: این بازار از خرید کالا تمام شده به سمت کالای در حال ساخت تغییر کرده و شرکت های ایرانی می توانند با سرمایه گذاری مشترک در این کشور و ساخت ۷۰ درصد کالا در یک کشور امکان صادرات با تعرفه ۵ درصد به سایر کشورهای آفریقایی را فراهم کنند.

 محمد عسگری عضو شورای عالی جوانان در این جلسه از برگزاری ششمین همایش ملی تعامل صنعت و دانشگاه در اصفهان خبر داد و گفت: این همایش با رویکرد صادرات و ثروت آفرینی با حضور صنعتگران و دانشگاهیان برگزار می شود.

فرید ملک احمدی، عضو شورای عالی جوانان از برگزاری دوره آموزشی صادرات برای جوانان علاقه مند به فعالیت بازرگانی خبر داد و اظهار داشت: در این دوره شرکت کنندگان به صورت عملی با کلیه مراحل صادرات کالا و خدمات آشنا شدند.

نوید ادریس، دبیر شورای عالی جوانان اتاق بازرگانی اصفهان از برگزاری دوره سوم بازرگانان کوچک خبر داد و اضافه کرد: همکاری در برگزاری رویداد گیم فیکیشن (بازی گنج) در دانشگاه صنعتی و حضور صادرکنندگان جوان در دانشگاه های استان از جمله فعالیت این شورا در سه ماه گذشته بوده است.

حتما ببینید

پیشگیری از جرم در حوزه اقتصاد در اولویت است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت الاسلام والمسلمین محسنی …