ظرف یک ماه مسائل گمرکات کشور سامان‌دهی شود

دستور مخبر به وزیر اقتصاد:

معاون اول رئیس‌جمهور در جلسه هیات دولت از وزیر اقتصاد خواست ظرف یک ماه مسائل گمرکات کشور را سامان‌دهی کند.

کد خبر:
۱۱۰۱۴۰۲۱۰۴

زمان انتشار:
۲۵ خرداد ۱۴۰۲ – ۱۶:۲۱ بعد از ظهر

۱۲ بازدید

به گزارش پایگاه خبری اخبار گمرکی-اقتصادی و به نقل از خبرگزاری فارس، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور در جلسه هیات دولت با اشاره به سفر آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی به کشورهای ونزوئلا و نیکاراگوئه و استقبال کم نظیر از رئیس جمهور کشورمان در این سفرها، گفت: امروز دیپلماسی دولت مردمی سیزدهم و راهبرد رئیس جمهور در توسعه همکاری و تعامل سازنده با کشورهای مختلف به نتیجه رسیده و به وضوح شاهد اقتدار جمهوری اسلامی ایران هستیم.

معاون اول رئیس جمهور همچنین با تاکید بر لزوم تمرکز دستگاه دیپلماسی بر توسعه همکاریهای اقتصادی بویژه با کشورهای آفریقایی، خاطرنشان کرد: سفرا و کارکنان نمایندگی های جمهوری اسلامی باید تمرکز جدی‌تری در حوزه اقتصادی داشته باشند و بسترهای لازم را برای ارتقاء سطح همکاریهای ایران با کشورهای دیگر فراهم کنند.
مخبر از رأی اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی به علی آبادی وزیر صمت نیز قدردانی کرد و افزود: هرچه اعضای د‌ولت تعامل و نشست‌های خود را با نمایندگان مجلس بیشتر کنند، هماهنگی ها افزایش یافته و شاهد پیشبرد هرچه بهتر امور خواهیم بود.
معاون اول رئیس جمهور همچنین با اشاره به برخی مسائل و مشکلات در گمرکات کشور که منجر به عدم ترخیص برخی اقلام و کالاها شده، وزیر امور اقتصادی و دارایی را مکلف کرد در اسرع وقت از گمرکات و سازمان اموال تملیکی بازدید داشته باشد و حداکثر ظرف مدت یکماه تدابیر و تصمیمات لازم را برای حل و فصل مشکلات و نارسایی‌های گمرک اتخاذ کند.
مخبر در ادامه با اشاره به فصل ثبت نام مدارس و گلایه برخی اولیاء و خانواده‌ها نسبت به افزایش نامتعارف شهریه‌ها بویژه در مدارس غیردولتی، به وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد به این موضوع رسیدگی و با ساماندهی مسائل موجود، دغدغه‌ خانواده‌ها را مرتفع سازد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به سالگرد آغاز بکار دولت مردمی اشاره و تصریح کرد: دولت سیزدهم کارهای بزرگی در بخش های مختلف به انجام رسانده و برنامه‌های مهمی در دست اقدام دارد و لازم است در سالگرد آغاز فعالیت دولت، اقدامات صورت گرفته و دستاوردهای حاصل شده در این مدت برای مردم تشریح و تبیین شود.
معاون اول رئیس جمهور همچنین به برخی انتقادات در خصوص تغییر ساعت کار اداری کشور نیز اشاره کرد و از سازمان امور‌ اداری و استخدامی کشور خواست تا با همکاری وزارت نیرو، به انتقادات مطرح توجه و تصمیمات لازم را در جهت اصلاح این طرح اتخاذ کنند.

📌پ.ن : مسائل گمرکات و عدم ترخیص کالاها نتیجه چیست ؟ عملکرد گمرک یا صمت یا بانک مرکزی یا سایر سازمان ها؟؟!!

نتیجه عملکرد سایر سازمانهای مرتبط با فرآیند تجاری کشور در گمرک دیده می شود.

نوشته شده توسط:
akhbar

حتما ببینید

کسب رتبه اول کارنه تیر در دنیا توسط گمرک ایران

دبیر کل اتحادیه بین المللی حمل و نقل جاده ای (IRU) اعلام کرد امبرتو دپرتو …