عدم ثبات قوانین و مشکلات حمل و نقل از چالش‌های مهم صادرکنندگان

به گزارش خبرنگار مهر، یونس ژائله عصر شنبه در نشست معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با صادرکنندگان استان در محل اتاق بازرگانی تبریز گفت: این جلسه پیرو جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان شرقی برگزار می‌شود تا بتوانیم اندکی از مشکلات بخش خصوصی در خصوص صادرات را با حضور معاون وزیر صمت حل کنیم.

یونس ژائله ادامه داد: همانطور که دیروز هم در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان مطرح شد، باید تبریز را به عنوان مرکز تجارت شمالغرب و مرکز تجارت با ترکیه، جمهوری آذربایجان و ارمنستان معرفی کنیم.

وی، عدم ثبات قوانین و از سوی دیگر مشکلات حمل و نقل و کمبود تعداد کامیون‌ها را از مشکلات عمده در بحث صادرات دانسته و گفت: اینکه قوانین و بخشنامه‌ها هر روز تغییر یابند، قطعاً صادرکننده را دچار خسارت‌های زیادی خواهد کرد چرا که صادرکنندگان نیز با طرف خود قراردادهایی منعقد می‌کنند که در صورت اجرایی نشدن مفاد قرارداد باید خسارت‌هایی را متقبل شوند.

رئیس اتاق بازرگانی تبریز با بیان اینکه تأمین کامیون به یکی از معضلات اساسی تبدیل شده، گفت: میزان کرایه‌ها نیز به طرز عجیبی بالا رفته به طوری که گاه با کرایه چندین نوبت رفت و برگشت کالا به یک کشور خارجی، می‌توان یک ماشین جدید وارد کشور کرد.

وی با بیان اینکه ناوگان حمل و نقل استان ما بسیار قدیمی است، گفت: امیدواریم این اجازه به صادرکنندگان داده شود که از محل ارز صادراتی، چند صد کامیون توسط شرکت‌های حمل و نقلی وارد کشور شود.

حتما ببینید

استعفای دسته جمعی در اتاق بازرگانی زنجان

به گزارش خبرگزاری مهر، ۵ عضو از ۱۵ عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی …