فرایند صدور مجوزهای صنعتی در استان اردبیل بهتر شده است

رئیس اتاق اردبیل گفت: صدور مجوزهای حوزه صنعت در سال ۱۴۰۱ به صورت مستمر انجام شده و از لحاظ تعداد و سرعت صدور رشد قابل توجهی در این سال داشته است.

حسین پیرموذن در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان اردبیل رئیس اتاق اردبیل افزود: پیگیری امور مربوط به تولیدکنندگان و بخش خصوصی در شرایط موجود از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و جلسات شورای گفت‌وگو که به صورت مستمر برگزار می‌شود در این راستا بسیار تأثیرگذار است.

او تأکید کرد: در سال ۱۴۰۱ در همین جلسات شورای گفت‌وگو تعداد ۳۴ مانع در حوزه کسب‌وکار شناسایی شده و از طریق مصوبه شورا رفع شده است که عملکرد مطلوبی از سوی شورای گفت‌وگوی استان اردبیل محسوب می‌شود.

پیرموذن ادامه داد: بخش خصوصی استان اردبیل در سال‌های اخیر فعالیت قابل توجهی در حوزه سرمایه‌گذاری داشته است و بعد از طرح توسعه صنعتی استان در سال‌های قبل میزان سرمایه‌گذاری در این حوزه افزایش ویژه‌ای داشته است که اکثر این موارد توسط سرمایه‌گذاران استانی انجام شده است.

احصا و رفع ۳۴ مانع حوزه تولید در شورای گفت‌وگوی استان اردبیل

استاندار اردبیل با اشاره به برگزاری مستمر جلسات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در سال جاری در راستای رفع مشکلات سرمایه‌گذاران از احصا و رفع ۳۴ مانع در حوزه تولید خبر داد.

سیدحامد عاملی در این نشست گفت: برخی از مدیران در استان بر اساس برنامه عمل کردند که شایسته قدردانی هستند ولی در مجموع برای حفاظت و صیانت از حقوق مردم باید در برنامه‌ریزی‌ها تحول داشته باشیم.

او با بیان اینکه در حوزه تولید و اقتصاد و حمایت از این بخش اختلاف نظری در میان دستگاه‌های مختلف استان وجود ندارد، افزود: مدیران باید شجاعانه عمل کنند، در قالب ظرفیت‌های قانونی مشکلات را به سرعت حل کنند و با نگاه تحولی نسبت به جابجایی کارشناسان کم‌کار در زمینه خدمات‌رسانی به مردم اقدام کنند.

استاندار اردبیل در ادامه به پرداخت تسهیلات چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی بانک‌ها به حوزه تولید و صنعت استان اشاره کرد و گفت: حمایت‌های لازم از طرح‌های مهم تولیدی در بخش‌های صنعت، کشاورزی و گردشگری باید در اولویت قرار بگیرد.

عاملی استفاده از دیگر ظرفیت‌های موجود برای جذب منابع به استان و بخش تولید را مورد تأکید قرار داد و افزود: استفاده از ظرفیت اوراق گام از جمله این منابع است که بانک‌ها با همکاری اتاق بازرگانی می‌توانند با آموزش روند اخذ این تسهیلات سرمایه‌گذاران و واحدهای تولیدی را یاری کنند.

او بیان کرد: با توجه به اهمیت جذب منابع به استان در روند راهگشایی از مسائل تولید، در صورت مساعدت اتاق بازرگانی و بانک‌ها امکان جذب چهار تا پنج هزار میلیارد تومان از این محل نیز وجود دارد که می‌تواند تحول بزرگی در بخش تولید ایجاد کند.

استاندار اردبیل با تأکید بر لزوم برنامه‌ریزی و ایجاد تحول در رفع مشکلات از سوی مدیران استان اظهار کرد: با توجه به برگزاری رویداد گردشگری اردبیل ۲۰۲۳ پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو در استان لازم است همایش سرمایه‌گذاری در اردبیل برگزار و علاوه بر معرفی ظرفیت‌ها، آمادگی و فراهم کردن زمینه‌های سرمایه‌گذاری نیز اعلام شود.

عاملی بر لزوم استمرار ارتباط بخش خصوصی با بخش دولتی برای رفع مشکلات و تسریع در روند اجرا تأکید کرد و گفت: در این راستا طرح‌های دارای ۱۵۰ نفر اشتغال و بالاتر در اولویت قرار گرفته و حل مسائل آنها تسریع شود.

استاندار اردبیل افزود: در همین خصوص لازم است سامانه قابل دسترس برای مدیران جهت پیگیری و حل مشکلات این سرمایه‌گذاری‌ها از سوی اتاق بازرگانی طراحی شود.

حتما ببینید

دفتر صنایع خراسان شمالی در ترکیه دایر شود

رئیس اتاق بجنورد در نشست با سرکنسول ترکیه در مشهد خواستار شد دفتر صنایع خراسان …