فضای مناسب کسب و کار در استان کردستان مهیا نیست

به گزارش خبرنگار مهر، سید کمال حسینی بعد از ظهر امروز در جلسه هیئت نمایندگان اتاق سنندج که به منظور تشریح شرایط اقتصادی استان و ارائه راهکارهای اجرایی و عملیاتی در خصوص حمایت از تولید و اشتغال پایدار برگزار شد، اظهارداشت: استان کردستان دارای منابع طبیعی خدادادی، موقعیت های گردشگری و فرصت ایجاد تجارت خارجی با توجه به مرزی بودن را دارد اما با این حال فضای مناسب کسب و کار وجود ندارد.

وی افزود: یکی از مسائل اساسی که کشور همواره با آن مواجه است مشکلات و مسائل اقتصادی، توسعه پایدار، رشد تولیدات داخلی، حمایت از سرمایه گذار و کارآفرینان است که برای دستیابی به این اهداف باید تسهیل گری در امور فعالان اقتصادی صورت گیرد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج ادامه داد: استان کردستان با توجه به مشکلات و پایین بودن شاخص های کسب و کار و توسعه ای، همواره با فقر، بیکاری و کبود سرانه درآمد خانوارها مواجه است که نیازمند حمایت دولت در این بخش است.

حسینی یادآور شد: در حال حاضر سرانه درآمد خانوارهای کشور ۱۵ میلیون تومان در سال است که این رقم در استان کردستان ۷.۵ میلیون تومان است و این خود نشان از مشکلات عمده این استان است.

وی بیان کرد: تولید، بنیان و موتور محرکه اقتصاد است و اقتصاد نیز منشا نشاط اجتماعی، رفاه اجتماعی و عدالت اجتماعی است که این مهم در این استان دیده نمی شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج گفت: باید سعی کنیم در راستای جلوگیری از ورشکستگی و آسیب فعالان اقتصادی و بازسازی واحدهای آسیب دیده کارهای اساسی صورت گیرد تا شاهد رشد اقتصادی منطقه باشیم.

حسینی در پایان سخنان خود گفت: لازم است در راستای حمایت از سرمایه گذاران و فعالان حوزه اقتصادی دستورالعمل هایی تدوین شود تا در انجام امور و رفع موانع و مشکلات این سرمایه گذاران تسهیل گری صورت گیرد.

حتما ببینید

استعفای دسته جمعی در اتاق بازرگانی زنجان

به گزارش خبرگزاری مهر، ۵ عضو از ۱۵ عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی …