لزوم خودداری کاندیداهای اتاق بازرگانی از تبلیغات زودهنگام

به گزارش خبرگزاری مهر، مجتبی صفایی با اشاره به نزدیک شدن انتخابات اتاق کرمانشاه همزمان با سراسر کشور، اظهار داشت: بر اساس قانون اتاق و آیین‌نامه‌های مربوطه همه مباحث درباره شیوه برگزاری انتخابات، شرایط افراد انتخاب شونده، افراد انتخاب کننده، نوع رسیدگی به صلاحیت کاندیداها همگی مشخص است و در تمام مراحل انتخابات بر اساس همین قوانین و آیین‌نامه‌ها عمل می‌شود.

وی با بیان اینکه بر اساس همین آیین‌نامه‌ها و قوانین کاندیداها از هشت روز قبل از انتخابات تا ۲۴ ساعت قبل از رای‌گیری فرصت تبلیغات دارند، افزود: از نامزدهای انتخابات درخواست داریم فقط در همین موعد قانونی تبلیغات کنند و از ورود زودهنگام و غیرقانونی به فضای تبلیغات خودداری کنند.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی استان کرمانشاه با بیان اینکه این تبلیغات غیرقانونی و خارج از موعد مقرر نباید در فضای مجازی، بصری، رسانه‌ها و … صورت گیرد، تصریح کرد: این کار زمینه سواستفاده عده‌ای فرصت طلب را فراهم می‌کند و به سلامت انتخابات اتاق استان ضربه می‌زند و از همین رو هیئت نظارت اجازه هیچگونه تخلفی در این زمینه را نمی‌دهد.

وی همه نامزدها را در برابر قانون برابر دانست و تاکید کرد: هیچ اغماضی در برخورد با افراد متخلف نخواهیم داشت و بر اساس قانون اگر نامزدی تخلف کند هیئت نظارت در صورت اجماع نظر همه اعضا، می‌تواند آرا فرد متخلف را باطل کند.

صفایی با بیان اینکه هیچ کاندیدی از رصد هیئت نظارت بر انتخابات اتاق استان مصون نیست،  از تلاش این هیات برای برپایی انتخابات قانونی در استان هم یاد کرد و گفت: اجازه نمی‌دهیم با تخلف، جو انتخابات متشنج شود.

وی اظهار داشت: بر اساس وظیفه قانونی خود از آرا همه شرکت کنندگان محافظت می‌کنیم و انتخاباتی به دور از حاشیه برگزار می‌کنیم.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی استان کرمانشاه بر لزوم برگزاری انتخابات سالم در استان تاکید کرد و ادامه داد: هدف از برپایی یک انتخابات قانونی و سالم این است که توسعه اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار استان را رقم بزنیم.

حتما ببینید

استعفای دسته جمعی در اتاق بازرگانی زنجان

به گزارش خبرگزاری مهر، ۵ عضو از ۱۵ عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی …