مدرسه کرمان دانا ۱۳ در راین افتتاح شد

مدرسه کرمان دانا ۱۳ با نام مدرسه صنایع مس شهید باهنر کرمان در شهر راین در ارتباط ویدئو کنفرانس با رئیس‌جمهور و وزیر آموزش‌وپرورش و هم‌زمان با افتتاح هزار و ۱۰۰ مدرسه در کشور افتتاح شد.

راین در فاصله ۲۰۵ کیلومتری شهر کرمان واقع شده است و این مدرسه ۶ کلاسه، به همراه سه فضای آموزشی مجزا برای برگزاری کارگاه و آزمایشگاه در ۸۱۸ مترمربع زیربنا، در زمینی به مساحت ۵ هزار مترمربع و با اعتباری بیش از ۶۵ میلیارد ریال احداث شده است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان، در مراسم افتتاح این مدرسه، گفت: توسعه زیرساخت آموزشی، مهارت‌آموزی به دانش آموزان، توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و توسعه دانش مدیریت از مهم‌ترین اهداف پویش کرمان داناست.

سیدمهدی طبیب زاده افزود: آموزش‌وپرورش زیرساخت اصلی توسعه و پیشرفت هر کشوری است و نقش مؤثری در تربیت نسلی متعهد و کارآمد برای آینده کشور دارد.

وی آموزش مهارت‌های زندگی به دانش آموزان را در مدارس ضروری دانست و بر مهارت‌آموزی به دانش آموزان تأکید کرد.

طبیب زاده اظهار کرد: اتاق کرمان آمادگی همکاری با آموزش‌وپرورش را در زمینه مهارت‌آموزی دارد و از برنامه‌های مهارت‌آموزی مدارس استقبال می‌کند.

وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه همکاری بین اتاق کرمان با اداره کل آموزش‌وپرورش استان برای احداث ۱۲۰ مدرسه در قالب ۷۲۰ کلاس درس در مناطق مختلف استان گفت: خوشبختانه به همت بنگاه‌های اقتصادی و معادن استان تاکنون تعدادی مدرسه افتتاح و تعدادی دیگر در دست ساخت هستند.

رئیس اتاق کرمان در بخش دیگری با اشاره به سرانه پایین فضای آموزشی استان نسبت به میانگین کشور افزود: توسعه فضا و زیرساخت‌های آموزشی از مهم‌ترین اهداف پویش کرمان داناست.

حتما ببینید

دفتر صنایع خراسان شمالی در ترکیه دایر شود

رئیس اتاق بجنورد در نشست با سرکنسول ترکیه در مشهد خواستار شد دفتر صنایع خراسان …