مشارکت آژانس های مسافرتی در برقراری پرواز بین اصفهان و سوچی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، علی کرباسی زاده در هیات گردشگری شهر سوچی روسیه با فعالان گردشگری ایران در مهمانسرای عباسی اصفهان نشست مشترک برگزار کردند، اظهار داشت: ایران و روسیه دارای روابط اقتصادی و سیاسی نزدیکی به هم هستند که می تواند در بخش گردشگری نیز تقویت شود.

وی اضافه کرد: اصفهان به عنوان نگین گردشگری ایران می تواند با سوچی روسیه همکاری نزدیکی در تبادل گردشگر داشته باشد.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی اصفهان خواستار تدوین برنامه مشترک بین دو شهر سوچی و اصفهان در معرفی فرصت های گردشگری  دو طرف شدو گفت:حضور نمایندگان صنعت گردشگری دو طرف در نمایشگاههای اقتصادی می تواند به این مهم کمک کند.

هزینه ویزای ایران و روسیه بالاست

الکساندر فرولنکو، مشاور شهرداری شهر سوچی در این نشست گفت: تبادل گردشگر بین اصفهان و سوچی می تواند زمینه همکاری مشترک در زمینه های مختلف بین این دو شهر را فراهم کند.

وی با انتقاد هزینه بالای روادید ایران و روسیه افزود: عدد ۱۰۰ دلار برای صدور رویداد ایران بالاست و به عنوان یکی از موانع پیش روی گردشگری ایران به ویژه شهر اصفهان است.

مشاور شهرداری شهر سوچی برداشتن رویداد بین ایران و روسیه را عامل مهم در توسعه صنعت گردشگری دو کشور عنوان کرد.

وی خواستار فعال شدن کارت های بانکی نیل روسیه در ایران به ویژه در شهر اصفهان شد و گفت: گردشگران روس به جای وجه نقد بتوانند با کارت اعتباری اقدام به خرید کنند.  

کاووس مسعودی، در این نشست گفت: استان اصفهان دارای ۲۵۰ آژانس مسافرتی است که می تواند با همکاری آژانس های مسافرتی سوچی زمینه تبادل تورهای مسافرتی را فراهم کنند.

وی با انتقاد از کارگزاران روسیه در انجام تعهدات به آژانس های ایرانی ادامه داد: برای افزایش تعداد تورها باید تعامل و همکاری دو طرف در ارائه خدمات بهتر افزایش یابد.

نماینده اتحادیه آژانس داران اصفهان خواستار مشارکت آژانس های مسافرتی سوچی در برقراری پرواز مستقیم بین اصفهان و سوچی شد و گفت: مشارکت دو طرف می تواند پروازهای منظم و متعدد بین اصفهان و سوچی برقرار کند.

در این نشست مقرر شد که شب ایرانی در وچی با همکاری آژانس های مسافرتی دو طرف و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران برگزار شود.

حتما ببینید

ابلاغ ثبت ملی خانه وارطان و بنای اتاق بازرگانی به استاندار تهران

به گزارش خبرگزاری مهر، در یکی از نامه‌های علی‌اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی خطاب به …