موانع کسب‌وکار در استان سمنان برچیده شود

به گزارش خبرنگار مهر، سید شهاب‌الدین چاوشی بعدازظهر شنبه در چهل و دومین شورای گفت‌وگوی دولت با بخش خصوصی به میزبانی سالن جلسات اتاق بازرگانی سمنان بابیان اینکه برای رشد و توسعه اقتصادی استان نیازمند سرمایه‌گذاری بخش خصوصی هستیم، ابراز داشت: برخی قوانین نه‌تنها راهگشا نیستند بلکه به‌عنوان موانع کسب‌وکار محسوب می‌شوند که باید این روند اصلاح شود.

وی بابیان اینکه اختلال در کار واحدهای صنعتی و تولیدی استان به‌هیچ‌عنوان پذیرفتنی نیست، افزود: اگر می‌خواهیم زمینه حضور سرمایه‌گذاران در استان بیش از هر زمان دیگر مهیا شود باید راه را برای فعالان اقتصادی هموار و قوانین دست و پاگیر را از جلو راه آن‌ها برداشت.

استاندار سمنان بابیان اینکه توسعه استان سمنان به دست همه دستگاه‌های اجرایی و مشارکت مردم فراهم می‌شود، ابراز داشت: دستگاه‌های اجرایی برای تحقق این هدف باید سیاست‌های راهبردی و هماهنگ را برای توسعه استان سمنان اتخاذ کنند و همه تلاش‌ها به‌سوی این مهم معطوف شود.

چاوشی بابیان اینکه دستگاه‌های اجرایی باید هر چه در توان دارند در راستای رفع مشکلات فعالان اقتصادی به‌کارگیرند، تصریح کرد: امروز باوجود تحریم‌ها باید بیش از هر زمان دیگری از این تهدید فرصت رشد و شکوفایی برای خود بسازیم که رفع موانع تولید بهترین راهکار برای مقابله با تحریم‌ها خواهد بود.

وی افزود: دستگاه‌های اجرایی باید حمایت از سرمایه‌گذاران را در اولویت خود قرار دهند و تلاش کنند تا موانع آن‌ها برطرف شود، قطعاً انجام این امور می‌تواند زمینه را برای حضور و مشارکت هر چه بیشتر بخش خصوصی و اشتغال در استان سمنان فراهم کند.

حتما ببینید

ابلاغ ثبت ملی خانه وارطان و بنای اتاق بازرگانی به استاندار تهران

به گزارش خبرگزاری مهر، در یکی از نامه‌های علی‌اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی خطاب به …