موانع کسب‌وکار در استان سمنان برچیده شود

به گزارش خبرنگار مهر، سید شهاب‌الدین چاوشی بعدازظهر شنبه در چهل و دومین شورای گفت‌وگوی دولت با بخش خصوصی به میزبانی سالن جلسات اتاق بازرگانی سمنان بابیان اینکه برای رشد و توسعه اقتصادی استان نیازمند سرمایه‌گذاری بخش خصوصی هستیم، ابراز داشت: برخی قوانین نه‌تنها راهگشا نیستند بلکه به‌عنوان موانع کسب‌وکار محسوب می‌شوند که باید این روند اصلاح شود.

وی بابیان اینکه اختلال در کار واحدهای صنعتی و تولیدی استان به‌هیچ‌عنوان پذیرفتنی نیست، افزود: اگر می‌خواهیم زمینه حضور سرمایه‌گذاران در استان بیش از هر زمان دیگر مهیا شود باید راه را برای فعالان اقتصادی هموار و قوانین دست و پاگیر را از جلو راه آن‌ها برداشت.

استاندار سمنان بابیان اینکه توسعه استان سمنان به دست همه دستگاه‌های اجرایی و مشارکت مردم فراهم می‌شود، ابراز داشت: دستگاه‌های اجرایی برای تحقق این هدف باید سیاست‌های راهبردی و هماهنگ را برای توسعه استان سمنان اتخاذ کنند و همه تلاش‌ها به‌سوی این مهم معطوف شود.

چاوشی بابیان اینکه دستگاه‌های اجرایی باید هر چه در توان دارند در راستای رفع مشکلات فعالان اقتصادی به‌کارگیرند، تصریح کرد: امروز باوجود تحریم‌ها باید بیش از هر زمان دیگری از این تهدید فرصت رشد و شکوفایی برای خود بسازیم که رفع موانع تولید بهترین راهکار برای مقابله با تحریم‌ها خواهد بود.

وی افزود: دستگاه‌های اجرایی باید حمایت از سرمایه‌گذاران را در اولویت خود قرار دهند و تلاش کنند تا موانع آن‌ها برطرف شود، قطعاً انجام این امور می‌تواند زمینه را برای حضور و مشارکت هر چه بیشتر بخش خصوصی و اشتغال در استان سمنان فراهم کند.

حتما ببینید

پیشگیری از جرم در حوزه اقتصاد در اولویت است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت الاسلام والمسلمین محسنی …