میز طلا و جواهر در اصفهان باید راه اندازی شود

به گزارش خبرنگار مهر، عبد الوهاب سهل آبادی ظهر سه شنبه در همایش میز کشوری طلا و جواهر در اتاق بازرگانی اصفهان، اظهار کرد: اصفهان صنعتگران پر سابقه زیادی در حوزه طلا دارد و نیاز به راه اندازی میز طلا و جواهر در اصفهان همچون کشور احساس می شود.

وی با بیان اینکه امروز صنعت طلا و جواهر با مشکلات عمده ای مواجه است و عده محدودی از صنعتگران طلا وجواهر مشغول به کارند، بیان داشت: مسئولان اقتصادی باید جوابگوی ورشکستگی صنعتگراین طلا و جواهر باشند.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان با اشاره به اینکه صنعت طلا و جواهر با تعداد بالایی از نیروهای شاغل و کارگر رو به تعطیلی است، اضافه کرد: پرداخت مالیات تنها دلیل عدم صادرات طلا از سوی فعالان این صنف نبود بلکه عوامل مختلفی این مشکلات را رقم زده که حاصلی جز پر شدن زندان‌ها و شلوغی دادگاه‌ها نداشته است.

وی با بیان اینکه پیش از این طلای خام به استان وارد و طلای ساخته شده از این استان خارج می‌شد، گفت: وضع نشدن ارزش افزوده بر اصل طلا و گرفتن آن از حق دستمزد خواسته طلافروشان است اما همچنان این مشکل ادامه دارد و این خواسته پاسخ داده نشده است.

سهل آبادی با ابراز خرسندی از پایین آمدن قیمت ارز گفت: آشفتگی بازار ارز بیشتر به دلیل حضور دلالان و سفته بازان بود که امیدواریم با ساماندهی این بازار آرامش به صنعت طلا بازگردد.

وی بیان داشت: در حال حاضر از یک هزار و ۷۲۰ واحد تولید و ساخت طلا در استان اصفهان کمتر از ۳۰ واحد فعال است.

حتما ببینید

ابلاغ ثبت ملی خانه وارطان و بنای اتاق بازرگانی به استاندار تهران

به گزارش خبرگزاری مهر، در یکی از نامه‌های علی‌اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی خطاب به …