میز طلا و جواهر در اصفهان باید راه اندازی شود

به گزارش خبرنگار مهر، عبد الوهاب سهل آبادی ظهر سه شنبه در همایش میز کشوری طلا و جواهر در اتاق بازرگانی اصفهان، اظهار کرد: اصفهان صنعتگران پر سابقه زیادی در حوزه طلا دارد و نیاز به راه اندازی میز طلا و جواهر در اصفهان همچون کشور احساس می شود.

وی با بیان اینکه امروز صنعت طلا و جواهر با مشکلات عمده ای مواجه است و عده محدودی از صنعتگران طلا وجواهر مشغول به کارند، بیان داشت: مسئولان اقتصادی باید جوابگوی ورشکستگی صنعتگراین طلا و جواهر باشند.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان با اشاره به اینکه صنعت طلا و جواهر با تعداد بالایی از نیروهای شاغل و کارگر رو به تعطیلی است، اضافه کرد: پرداخت مالیات تنها دلیل عدم صادرات طلا از سوی فعالان این صنف نبود بلکه عوامل مختلفی این مشکلات را رقم زده که حاصلی جز پر شدن زندان‌ها و شلوغی دادگاه‌ها نداشته است.

وی با بیان اینکه پیش از این طلای خام به استان وارد و طلای ساخته شده از این استان خارج می‌شد، گفت: وضع نشدن ارزش افزوده بر اصل طلا و گرفتن آن از حق دستمزد خواسته طلافروشان است اما همچنان این مشکل ادامه دارد و این خواسته پاسخ داده نشده است.

سهل آبادی با ابراز خرسندی از پایین آمدن قیمت ارز گفت: آشفتگی بازار ارز بیشتر به دلیل حضور دلالان و سفته بازان بود که امیدواریم با ساماندهی این بازار آرامش به صنعت طلا بازگردد.

وی بیان داشت: در حال حاضر از یک هزار و ۷۲۰ واحد تولید و ساخت طلا در استان اصفهان کمتر از ۳۰ واحد فعال است.

حتما ببینید

پیشگیری از جرم در حوزه اقتصاد در اولویت است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت الاسلام والمسلمین محسنی …