نارضایتی صادرکنندگان بوشهری از طولانی بودن تشریفات گمرکی در قطر

خورشید گزدرازی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: کوتاه کردن و شتاب بخشی فرآیند تشریفات گمرکی صادرکنندگان بوشهری در گمرک قطر ضروری است.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون انجام فرآیند تشریفات گمرکی صادرکنندگان استان بوشهر در گمرک کشور قطر بسیار طولانی و فرسایشی است.

گزدرازی اضافه کرد: مسئولان مربوطه برای کوتاه کردن و شتاب بخشی فرآیند تشریفات گمرکی صادرکنندگان بوشهری در گمرک قطر پیگیری لازم را انجام دهند.

و ی افزود: صادرکنندگان کالا از بندر دیر نسبت به طولانی شدن فرآیند تشریفات گمرکی در بندر الرویس قطر اعتراض‌های دارند که انتظار است مسئولان استان با استفاده از ظرفیت قانونی برای حل این مشکل تلاش کنند.

گزدرازی اضافه کرد: بنادر قطر در چند سال اخیر یکی از ظرفیت‌های صادراتی استان بوشهر است که باید تسهیل سازی لازم پیرامون آن صورت گیرد.

رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر اضافه کرد: در سال ۹۹ میزان صادرات استان بوشهر به قطر متأثر از طولانی بودن تشریفات گمرکی اندکی کاهش داشت.

وی افزود: در زمان حاضر بسیاری از صاحبان کالاها به دلیل دستورالعمل جدیدی در ارتباط با کارت‌های بازرگانی صادره با موضوع سقف و سابقه به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها با مشکل روبرو شده‌اند که با ادامه این وضعیت در آینده نزدیک انبوهی از کالاها در گمرک‌ها رسوب می‌شود که باید نسبت به آن چاره‌اندیشی مناسبی صورت گیرد.

رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر خاطرنشان کرد: همه کسب‌وکارها دچار آسیب‌هایی جدی با توجه به همه محدودیت‌ها، مشکلات و تحریم‌های ظالمانه و بیماری کرونا شده‌اند و بخش‌های مختلف با موجی از بیکاری و تبعات سو آن درگیر هستند.

حتما ببینید

استعفای دسته جمعی در اتاق بازرگانی زنجان

به گزارش خبرگزاری مهر، ۵ عضو از ۱۵ عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی …