نیاز گمرکات کشور به دستگاه ایکس ری تامین می شود/ بخشنامه های حوزه گمرک کاهش می یابد

معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران:

رییس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اقدامات خوب صورت‌ گرفته در حوزه‌ نصب ایکس ری در گمرکات گفت: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون هفت دستگاه ایکس ری در گمرکات کشور نصب شده که نصف ۱۸ سال پیش از آن است.

کد خبر:
۱۱۰۱۴۰۲۱۴۷

زمان انتشار:
۳۰ تیر ۱۴۰۲ – ۱۱:۴۱ قبل از ظهر

۹ بازدید

دکترمحمد رضوانی فر در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان‌غربی افزود: از سال ۱۳۸۲ تا پیش از فعالیت دولت سیزدهم، ۱۶ دستگاه ایکس ری در گمرکات کشور نصب شده بود.

وی اضافه کرد: البته نیاز گمرکات به ایکس ری، بسیار بیشتر است که سعی داریم با استفاده از ظرفیت داخلی و وارداتی این نیاز را برطرف کنیم.

وی همچنین از تصمیم جدی دولت برای کاهش بخشنامه های حوزه گمرک خبر داد و ادامه داد: تا پیش از دولت سیزدهم بخشنامه‌های بسیار زیادی در این حوزه صادر می‌شد که با تمهیدات دولت، این رقم به کمتر از نصف کاهش یافته است.

معاون وزیر اقتصاد ورییس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه در قانون جهش تولید، تکلیف دستگاه های همجوار گمرک برای کاهش مشکلات تجارت مرزی مشخص شده است، گفت: طبق این قانون، دستگاه‌های همجوار باید زیر هفت روز جواب گمرک را بدهند که البته این امر در برخی موارد به دلایل مختلف رعایت نمی‌شود.

دکتر محمدرضوانی فر یکی از ادارات استعلام شونده را سازمان استاندارد عنوان کرد و یادآور شد: البته آذربایجان غربی در این خصوص با کمترین زمان پاسخگویی جزء ۲ استان برتر در کشور است.

وی تفویض اختیارات به استان ها را از برنامه های جدی مدیریت گمرکات کشور دانست و اظهار کرد: اقدامات خوبی نیز صورت گرفته که در صدد بهبود این وضعیت هم هستیم.

معاون وزیر اقتصاد ورئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به درخواست تجار استان برای ایجاد گمرک تخصصی صادرات طلا در آذربایجان غربی افزود: در صورت موافقت اتحادیه و اتاق بازرگانی، ارومیه را به عنوان گمرک تخصصی صادرات طلا تعیین می‌کنیم.

در این جلسه مشکلات تجار آذربایجان غربی در حوزه گمرکات مطرح و در مورد آنها بحث و تبادل نظر شد.

نوشته شده توسط:
akhbar

حتما ببینید

خبرهای خوش از تمدید مصوبه ترخیص درصدی تا احیای دوایر ارزش گمرکات

خبرهای خوش رئیس کل گمرک ایران در اصفهان رییس کل گمرک ایران از احیای دوایر …