هیات تجاری ایران از نمایشگاه دموتکس آلمان بازدید کرد

هیات تجاری ۴۵ نفر از تجار و تولیدکنندگان فرش ماشینی و صنایع وابسته که توسط اتاق کاشان به آلمان اعزام شده بود، ضمن بازدید از نمایشگاه دموتکس آلمان، دستاوردهای دیگری در برداشت که در راستای تبادل دانش و تجربیات مشترک در حوزه صنعت فرش ماشینی محقق شد.

رئیس اتاق کاشان، گفت: «آشنایی شرکت‌های ریسندگی با جدیدترین تجهیزات و ماشین‌آلات روز دنیا»، «مذاکره با طرف‌های تجاری» و «برگزاری جلسات B2B با تجار و صنعتگران کشورهای آلمان، اسپانیا و فرانسه» می‌توان به‌عنوان دیگر اقدامات این هیات تجاری ذکر کرد.

محمود تولایی، اعزام هیات تجاری به نمایشگاه دموتکس آلمان ۲۰۲۳ را ضروری و با اهمیت دانست و گفت: اگرچه آلمان محدودیت‌هایی برای حضور صاحبان صنایع در نمایشگاه ۲۰۲۳ دموتکس آلمان ایجاد کرد؛ اما حضور فعال هیات تجاری تلاش کرد تا خلأ به وجود آمده را جبران کرده و سطح تعاملات صنعت فرش ماشینی کشور را در سطح جهانی ارتقا دهد.

وی تصریح کرد: با پیگیری امور بین‌الملل اتاق کاشان ۳۵ نفر از تجار و تولیدکنندگان صنعت فرش ماشینی و صنایع وابسته در این رویداد تجاری و اقتصادی شرکت کرده و ضمن ارائه ظرفیت‌های فرش ماشینی ایران با آخرین دستاورد فنی و تکنولوژی دنیا در این عرصه آشنا شدند.

تولایی برگزاری جلسه هم‌اندیشی اعضای هیات تجاری با فعالین حوزه نساجی بارسلونا اسپانیا را حائز اهمیت ذکر کرد و یادآور شد: در این جلسه پیشینه صنعت نساجی در ایران و ظرفیت فعلی کشور در حوزه فرش ماشینی مطرح شد و علاقه‌مندی شرکت‌های ایرانی برای فعالیت در کشور اسپانیا مطرح شد.

حتما ببینید

دولت از مشوق‌های مالیاتی برای بهبود فضای کسب‌وکار حمایت کند

رئیس اتاق اهواز با اشاره به موضوع معافیت مالیات ارزش‌افزوده شرکت حمل‌ونقل کالا، گفت: مشوق‌های …