هیات تجاری ایران به نمایشگاه نفت و گاز بصره اعزام می‌شود

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر گفت: اتاق خرمشهر با همکاری و تعامل اتاق تهران و فدراسیون صنعت نفت ایران، تصمیم گرفته است هم‌زمان با برگزاری نمایشگاه صنعت نفت و گاز بصره عراق، یک هیات تجاری را در تاریخ ۲۵ الی ۲۷ مهرماه به استان بصره اعزام کند.

سید مصطفی موسوی افزود: کشور عراق با توجه به مرحله گذر به‌سوی توسعه اقتصادی، استعداد و توان بالقوه‌ای در پذیرش سرمایه‌گذاری‌ها و فعالیت‌های اقتصادی در بخش‌های مختلف اقتصادی دارد. صنعت نفت و گاز این کشور نیز به‌عنوان بزرگ‌ترین منبع درآمدی و پردامنه‌ترین صنعت این کشور، امکان جذب فعالیت‌های مشترک فراوانی از سوی فعالان کشورمان را دارد.

وی در تبیین اهداف اعزام این هیات تجاری، گفت: بازدید از نمایشگاه و برگزاری نشست‌های رودررو با همتایان اقتصادی یک از اصلی‌ترین ابزار گسترش روابط تجاری و سرمایه‌گذاری به شمار می‌رود که رویداد ذکر شده در بصره نیز امکان بهره‌برداری از این امتیازات و تخصیص سهم قابل‌توجهی از بازار مستعد عراق به فعالان حوزه انرژی کشور را دارا خواهد بود.

موسوی، نشست با سرکنسولگری ایران در بصره، نشست با گمرک عراق، بازدید از نمایشگاه بین‌المللی نفت و گاز بصره و بازدید از مرزهای تجاری جنوب عراق را ازجمله برنامه‌های این سفر دو روزه عنوان کرد.

طبق اعلام اتاق خرمشهر، علاقه‌مندان به شرکت در این سفر تجاری می‌توانند از طریق لینک ثبت‌نام نسبت به حضور در این هیات اعلام آمادگی کنند.

حتما ببینید

موظف به پیگیری و رفع مطالبات بخش خصوصی هستیم

دستور کار اول نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان مازندران مربوط به بررسی …