هیات تجاری زنجان به نمایشگاه جیتکس دبی اعزام می‌شود

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان گفت: توسعه حوزه‌های مولد بخش خصوصی در صنایع مختلف، به‌ویژه فناوری اطلاعات، مستلزم معرفی ظرفیت‌ها و همچنین آشنایی با آخرین دستاوردهای جوامع مختلف در بازارهای جهانی است.

صمد یوسفی اصل افزود: این نکته مهم را نباید فراموش کنیم که تکنولوژی و فناوری با همه پیچیدگی‌هایش به دنبال آسان کردن انجام کار است. بنابراین آموختن و درک زبان این نوآوری‌ها برای حفظ محیط‌زیست، ارتقای ویژگی‌های زندگی فردی و اجتماعی و توسعه فضای کسب‌وکار امری ضروری و اجتناب‌ناپذیر است.

این مقام مسئول تأکید کرد: ویژگی‌های بالقوه استان زنجان در حوزه IT و الکترونیک بر کسی پوشیده نیست اما برای تحقق هدف تبدیل این خطه به قطب IT و الکترونیک، نیازمند ایده‌پردازی، الگوبرداری، همفکری و تولید برنامه‌های مشترک و هدفمند است.

وی اظهار کرد: اتاق زنجان با اتکا به وظایف ذاتی و همچنین فراهم ساختن زمینه‌های مناسب برای توسعه در حوزه تکنولوژی و فناوری استان، تلاش می‌کند با اعزام هیات تجاری، در بزرگ‌ترین نمایشگاه تکنولوژی جهان که سالانه در کشور امارات متحده عربی برگزار می‌شود حضوری قوی و مفید داشته باشد.

یوسفی اصل، حضور فعال و مؤثر بخش خصوصی در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی را بسیار سودمند دانست و خاطرنشان کرد: نمایشگاه جیتکس ۲۰۲۳ دبی بزرگ‌ترین رویداد منطقه در حوزه پایداری نوآوری فناوری، خدمات و استراتژی‌های ESG است.

وی این نمایشگاه، که ۲۴ لغایت ۲۸ مهر ۱۴۰۲ با عنوان پیشبرد اهداف کربن‌زدایی با کمک دیجیتالی‌سازی برگزار خواهد شد را دروازه ورود به جهان ملموس تکنولوژی توصیف کرد و افزود: با دیدن خلاقیت‌های شرکت‌های بزرگ تکنولوژی، ذهن خود را برای رفع چالش‌های محلی و جهانی پرورش می‌دهیم و می‌آموزیم چگونه ویژگی‌های بالقوه را به بالفعل تبدیل کنیم.

رئیس اتاق زنجان ضمن تأکید بر اینکه برنامه اعزام هیات تجاری اتاق زنجان به نمایشگاه جیتکس ۲۰۲۳ دبی با استقبال خوبی مواجه خواهد شد، مواردی همچون بهره‌مندی از بزرگ‌ترین فرصت‌های موجود در حوزه اقلیمی، نمایش بهترین نوآوری و فناوری‌ها برای اقدامات اقلیمی، فرصت جهانی سرمایه‌گذاری فناوری سبز، آینده‌ای دیجیتالی و پایدار پیش ‌روی کسب‌وکارها را از دیگر ویژگی‌های مهم این نمایشگاه برشمرد.

حتما ببینید

دولت از مشوق‌های مالیاتی برای بهبود فضای کسب‌وکار حمایت کند

رئیس اتاق اهواز با اشاره به موضوع معافیت مالیات ارزش‌افزوده شرکت حمل‌ونقل کالا، گفت: مشوق‌های …