واگذاری امور به بخش خصوصی همیشه مثمرثمر بوده است

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از اتاق بازرگانی زنجان، غلامحسین جمیلی در نخستین جلسه میز صادرات سرب و روی کشور در محل اتاق بازرگانی استان زنجان، با بیان اینکه در آینده ارتباط انجمن‌های همگن و کمیته‌های مختلف با اتاق بیشتر خواهد شد، تصریح کرد: هر کجا تجربه واگذاری امور به ذینفعان و فعالان آن بخش صورت گرفته، هم دولت و هم بخش خصوصی منتفع شده‌اند.

وی با اشاره به برون سپاری امور در رویکرد سازمان صمت و استقبال از حرکت برون سپاری، ادامه داد: این موضوع هم موجب بلوغ بالاتر بخش خصوصی شده و هم می‌تواند به عنوان بازوی مشورتی فعال در کنار این سازمان اهداف را دنبال کند.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به راه‌اندازی کمیسیون سرب و روی در دوره جدید فعالیت اتاق بازرگانی زنجان، گفت: بر اساس قانون بهبود فضای کسب و کار، اتاق بازرگانی متولی ساماندهی به همه تشکل‌های ثبت شده در کشور است.

جمیلی اظهار داشت: یک کمیته با حضور همه فعالان سرب و روی در میز صادراتی به همراه نماینده‌ای دائمی از استانداری و سازمان صمت، موجب بازدهی هرچه بیشتر این میز صادراتی خواهد شد.

در ادامه جلسه مهندس مهدی رنگ رونا رئیس اتحادیه صادرکنندگان استان و عضو هیئت نمایندگان اتاق زنجان با بیان اینکه سال گذشته و امسال سال سختی برای صادرکنندگان فلزات هم از داخل و هم از خارج کشور رقم خورد، اظهار کرد: همه باید برای کمک به این صنعت بسیج شده و مشکلات را حل کنیم.

داوود سقایی از فعالان صنعت سرب و روی و عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی زنجان نیز با اشاره به مشکلات موجود در صادرات و تولید سرب و روی، اظهار کرد: تولیدکننده باید تولید خود را به فروش رساند و عدم فروش محصولات برای تولیدکننده مشکلاتی زیادی ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به کاهش صادرات شمش روی طی ماه‌های گذشته نسبت به از دست رفتن بازارهای صادراتی در پی مشکلات به وجود آمده، هشدار داد.

حتما ببینید

استعفای دسته جمعی در اتاق بازرگانی زنجان

به گزارش خبرگزاری مهر، ۵ عضو از ۱۵ عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی …