وصول درآمد‌های نفتی امسال ۲.۵ برابر شد

اوجی گفت: احتمال وقوع توافق در مذاکرات وین و گشایش‌های بین‌ المللی نباید جایگزین فرصت‌های داخلی شود.

به گزارش روابط عمومی خانه صنعت، معدن و تجارت ایران، آقای جواد اوجی گفت: در سال ۱۴۰۰، وصول درآمد‌های نفت و میعانات، فرآورده‌های نفتی، محصولات پتروشیمی و خالص گاز صادراتی ۲.۵ برابر شده و در موضوع گاز این رقم به ۳.۵ تا ۴ برابر رسیده است.

به گفته وزیر نفت، افزایش وصول درآمدها مایه پیشرفت در مواضع سیاسی کشور شده و  دست مذاکره‌کنندگان را در وین باز گذاشته است.

آقای اوجی گفت: احتمال وقوع توافق در مذاکرات وین و گشایش‌های بین‌ المللی نباید جایگزین فرصت‌های داخلی شود؛ زیرا  با توجه به شرایط بین‌المللی که شاهد هستیم، مشخص نیست گشایش‌ها چقدر تداوم داشته باشد. وزارت نفت در قبال امتیازهایی که برای تسهیل توسعه طرح‌های پالایشی و پتروپالایشی و محصولات پتروشیمی از هیئت دولت دریافت کرده، تعهدهایی را متقبل شده و مجریان این طرح‌ها باید برای به‌ نتیجه رسیدن هرچه سریع‌تر طرح‌ها تلاش کنند و در صورت تطابق نداشتن پیشرفت طرح‌ها با برنامه‌های ارائه‌شده، امکان سلب امتیازات، تسهیلات و معافیت‌هایی که برای آنها در نظر گرفته شده، وجود دارد. برای تسهیل اجرای طرح‌های پالایشی و پتروپالایشی امکان ارائه تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی فراهم شده است.

حتما ببینید

افزایش ۱۲.۵ درصدی حمل و نقل جاده ای

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مهرداد حمداللهی با اشاره …

دیدگاهتان را بنویسید