کاهش واردات اسب/ دنبال پرورش‌نژاد اسب اصیل هستیم

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود خلیلی بعد از ظهر چهارشنبه در حاشیه مجمع انتخاباتی هیئت سوارکاری استان سمنان به میزبانی این هیئت درباره سیاست‌های فدراسیون سوارکاری بیان کرد: ضرورت بها دادن و تولید اسب‌های با نژاد اصیل یکی از مسائلی است که این روزها توسط فدراسیون دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های فدراسیون سوارکاری جلوگیری از واردات اسب‌های بی‌کیفیت محسوب می‌شود، افزود : ۱۱۰ راس اسب از ابتدای امسال تاکنون وارد کشور شد که در مقایسه با سال‌های قبل یک سوم شده است.

رئیس فدراسیون سوارکاری درباره آخرین اعزام های تیم های ملی کشورمان در این رشته نیز، تاکید کرد: تیم اسب سواری ایران با سه سوارکار در آذرماه در رقابت‌های قهرمانی آسیا به میزبانی تایلند در رشته پرش از مانع با سه نفر در رده سنی جوانان با یک تیم خوب شرکت می‌کند.

خلیلی با بیان اینکه در حال رایزنی برای رفع مشکلات خروج موقت اسب از گمرک کشور هستیم، گفت: علاوه بر این مشکل، کرایه حمل و نقل بسیار بالای اسب در کشور سبب شده تا هزینه‌های ورزشکاران این رشته افزایش چشم‌گیری یابد.

وی با بیان اینکه گمرک ایران در برخی موارد با قلمداد کردن اسب به عنوان یک دارایی با ارزش، از مالک و یا فدراسیون سوارکاری وثیقه بالا می‌خواهد، تاکید کرد: گمرک به این ترتیب مانع خروج اسب از کشور می‌شود که متاسفانه شرایط حضور ما در مسابقات بین المللی نیز به این امر بستگی دارد.

حتما ببینید

تقویت هوشمندسازی سامانه ها و تجهیز گمرکات به ابزارهای کنترلی پیشرفته سبب رونق هر چه بیشتر تجارت می شود

رئیس سازمان توسعه تجارت در نشست مدیران گمرک : رئیس سازمان توسعه تجارت در نشست …