کشف ۱۰۰ تن آرد قاچاق و ۲۵۵ بطری مشروبات الکلی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گمرک ایران، مأموران گمرک دوغارون با هوشیاری در حین کنترل محموله‌های صادراتی موفق به کشف ۱۰۰ تن آرد قاچاق از ۴ تریلر بار شدند. قاچاقچیان قصد داشتند با اظهار خلاف واقع و تحت عنوان پودر کیک، این مقدار کالای یارانه‌ای را از کشور خارج کنند.

همچنین مأموران گمرک ایلام در مرز مهران دو دستگاه تریلر را متوقف کردند که صاحب کالا برای فرار از ارائه مجوز بیش از ۴۰ تن ورق فولادی را تحت عنوان ورق گالوانیزه به گمرک اظهار کرده بود. ارزش بار کشف شده بیش از ۲ میلیارد و ۴۶۱ میلیون ریال بود.

کشف ۲۵۵ بطری مشروبات الکلی قاچاق

مأموران گمرک نخل تقی (استان بوشهر) پس از بررسی کالاهای وارداتی از یک لنج، ۲۵۵ قوطی بطری مشروبات الکلی که به صورت ماهرانه در بشکه‌های گریس جاسازی شده بود، کشف و ضبط کردند.

قاچاقچیان با استفاده از بشکه‌های ۲۰ لیتری ابتدا نسبت به جاسازی مشروبات الکلی و در نهایت اقدام به ریختن گریس در بالای بشکه به ضخامت حدود ۲۰ سانت کرده بودند که از این طریق قصد عادی جلوه دادن کالای مورد نظر را داشتند.

همچنین مأموران این گمرک پس از بررسی بیشتر کالاهای موتور لنج ورودی به این گمرک تعداد ۳۸ هزار قوطی ۵۰ گرمی سم کشاورزی که بدون اخذ مجوز لازم قصد ورود به کشور را داشت، کشف و ضبط کردند.

حتما ببینید

دفاع از عملکرد کارکنان زحمتکش گمرک در سرلوحه کار حراست قرار گیرد 

معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک در جمع مسئولان حراست گمرکات کشور:  دکتر محمد …