کمیسیون حمایت قضایی از تولید و سرمایه‌گذاری در سمنان تشکیل شد

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان در این نشست گفت: بسیاری واحدهای تولیدی در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید دچار مشکل حقوقی و قضایی هستند و ضرورت دارند فعالان اقتصادی، مشاوره‌های قضایی و ارشادی در این حوزه داشته باشند.

علی‌اصغر جمعه‌ای در نشست مشترکی با وکلا و صاحب‌نظران حقوقی افزود: فعالان اقتصادی ضرورت دارد که در هنگام انعقاد قرارداد تجاری طرفین اصول داوری را بدانند و از فعالیت مراکز داوری اتاق‌های بازرگانی مطلع باشند تا در زمان حدوث اختلاف این مراکز بتواند به سهولت مشکلات را حل‌وفصل کند.

جمعه‌ای ادامه: تشکیل کمیسیون حقوقی در اتاق بازرگانی و خانه صنعت و معدن می‌تواند مشاوره‌های کارشناسی را به صاحبان کسب کار و ارائه بنماید این مشاوره‌ها نباید معطوف به خدمات بانکی باشد بلکه باید دیگر حوزه‌های اقتصادی را شامل شود.

عبدالحمید دربانیان، دبیرخانه صنعت، معدن و تجارت در این نشست گفت: تشکیل کمیسیون حقوقی و مرکز داوری می‌تواند بررسی پرونده‌های قضایی را تخصصی‌تر کند، ازاین‌رو ضرورت دارد دادگستری تعامل و همکاری منسجمی با کمیسیون و مرکز داوری داشته باشد.

او افزود: حدوث اختلاف فقط در بخش بانکی نیست، بسیاری از اختلافات در هیئت‌های حل اختلاف تأمین اجتماعی و دارایی است، علاوه بر موارد فوق دامنه کار این کمیسیون می‌تواند مبانی دیگر تجارت و تولید را تحت پوشش قرار بدهد.

در ادامه این نشست، کمیسیون حقوقی حمایت قضایی از تولید و سرمایه‌گذاری تشکیل شد و اعضای این کمیسیون همکاری بیشتر دادگستری را با مراکز داوری اتاق‌های بازرگانی و خانه صنعت و معدن خواستار شدند.

حتما ببینید

کمیته‌ای برای تعامل با هر سه قوه، به‌ویژه مجلس تشکیل شود

نشست شورای روسای اتاق‌های سراسر کشور برگزار شد؛ در ابتدای این نشست محمد قاسمی، رئیس …