گسترش همکاری‌های گمرکی و تجاری ایران و اقلیم کردستان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گمرک ایران، مهدی میراشرفی رییس کل گمرک ایران در دیدار با کاک سامال عبدالرحمان عزیز، مدیرکل گمرک اقلیم کردستان عراق که در حاشیه مراسم اختتامیه کارگاه آموزشی کارکنان این اقلیم در تهران انجام شد، آمادگی گمرک ایران را برای گسترش روابط گمرکی با اقلیم کردستان عراق و کمک به تسهیل و توسعه تجارت با این اقلیم اعلام کرد.

انتقال تجارت گمرکی درخصوص تبادل اطلاعات و تصاویر ایکس‌ری‌ها، اجرای کنوانسیون تیر، هماهنگی ساعات کار و روزهای تعطیل و مباحث مربوط به ترانزیت کالا از مهمترین مباحث مطرح شده در این دیدار بود.

رییس کل گمرک کشورمان در این دیدار همچنین تقاضای ایران درخصوص رسمی شدن مرز سیرانبند بانه را مطرح کرد و خواستار اجرایی شدن این درخواست که به گفته وی موجب رشد تجارت و توسعه گردشگری بین دو طرف خواهد شد، گردید.

بر پایه این گزارش کاک مال عبدالرحمان عزیز، مدیر کل گمرک اقلیم کردستان عراق نیز ضمن قدردانی از گمرک ایران در برگزاری دوره‌های آموزشی ازجمله دوره آموزشی اخیر برای کارکنان این اقلیم آمادگی خود را جهت بررسی موضوعات مطرح شده از سوی رییس کل گمرک ایران اعلام کرد.

شایان ذکر است که مراسم اختتامیه دوره آموزشی ۲۷ نفر از کارکنان گمرک اقلیم کردستان عراق در مرکز همایش‌های گمرک جمهوری اسلامی ایران برگزار و گواهی‌نامه پایان دوره به شرکت‌کنندگان اعطا شد.

گمرک اقلیم کردستان عراق نیز با اعطای تقدیرنامه‌هایی به مسئولان برگزاری این دوره آموزشی از خدمات و زحمات آنان تقدیر به عمل آورد. این گزارش حاکی است که در پایان سفر مدیرکل گمرک اقلیم کردستان عراق به ایران و خاتمه دوره آموزشی برای کارکنان این اقلیم یک یادداشت تفاهم آموزشی بین گمرکات طرفین به امضای مهدی میراشرفی رییس کل گمرک ایران و کاک مال عبدالرحمان عزیز مدیرکل گمرک اقلیم کردستان عراق به امضا رسید.

حتما ببینید

تقویت هوشمندسازی سامانه ها و تجهیز گمرکات به ابزارهای کنترلی پیشرفته سبب رونق هر چه بیشتر تجارت می شود

رئیس سازمان توسعه تجارت در نشست مدیران گمرک : رئیس سازمان توسعه تجارت در نشست …