۴۰ پیشنهاد برای سفر رئیس جمهور ترکمنستان به ایران تنظیم شده است

به گزارش خبرنگار مهر، سعید پورابادی ظهر شنبه در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خراسان شمالی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: فعالان بخش خصوصی کشور نقش مهمی حین و پس از انقلاب داشتند و در این دوران یار انقلاب بودند و برای اعتلا انقلاب تلاش کردند.

دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خراسان شمالی ادامه داد: برای موفقیت در توسعه اقتصادی باید مسیر برای فعالیت بخش خصوصی به صورت واقعی باز شود.

وی با تاکید بر اینکه بسیاری از جلسات بدون رفع مشکلات به پایان می‌رسد، افزود: سال‌ها است جلساتی برای رفع مشکلات داریم در حالی که نباید مشکل وجود داشته باشد.

پورآبادی در ادامه به مشکلات بانکی اشاره داشت و گفت: هرچقدر تولید کننده کار می‌کند درآمدش برای بانک است و برای خود هیچ منفعتی ندارد؛ تمام مشکلات ما قوانین است لذا نمی‌توان تک به تک مشکلات واحدهای تولیدی را حل کرد.

دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خراسان شمالی بیان داشت: مدیرعامل بانک مرکزی اعلام می‌کند پرداخت تسهیلات تسهیل شود اما در استان این موضوع اعمال نمی‌شود.

وی در ادامه در خصوص سفر احتمالی رئیس جمهور ترکمنستان به ایران، افزود: نشستی با استان‌های خراسان رضوی و جنوبی و گلستان داشتیم و در نهایت بیش از ۴۰ پیشنهاد برای ارائه به اتاق بازرگانی ایران ثبت شد که به وزارت کشور نیز ارسال می‌شود.

پورآبادی در انتها با اشاره به لزوم برگزاری نوروزگاه مشترک بین ایران و قزاقستان در خراسان شمالی، گفت: برای این مراسم که بناست با دعوت ۲۵ مهمان خارجی در ۵ فروردین برگزار شود، هزینه‌ها برآورد شده که صنایع برای اجرای آن باید همکاری داشته باشند.

حتما ببینید

استعفای دسته جمعی در اتاق بازرگانی زنجان

به گزارش خبرگزاری مهر، ۵ عضو از ۱۵ عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی …