۴۸ فقره کارت بازرگانی در استان سمنان صادر و تمدیدشد

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا مداح صبح یک‌شنبه در حاشیه بازدید از چند واحد تولیدی سمنان در گفتگو با خبرنگاران بابیان اینکه طی سه‌ماهه نخست سال جاری ۴۸ فقره کارت بازرگانی در استان صادر و تمدیدشده است، ابراز داشت: تلاش شد تا طی این مدت که با مشکلاتی نظیر رکود اقتصادی ناشی از کرونا و تحریم مواجه هستیم تولیدکنندگان با کمترین چالش ممکن مواجه باشند.

وی ضمن بیان اینکه از این تعداد کارت بازرگانی ۱۶ فقره صدور و ۳۲ فقره نیز تمدیدی بوده است، افزود: همه فعالیت‌ها در راستای افزایش تولید، تسهیل صادرات و رونق اقتصادی صورت گرفته که صدور و تمدید کارت بازرگانی ازجمله آن‌ها را شامل می‌شود.

معاون امور بازرگانی سازمان صمت استان سمنان بابیان اینکه طی سه‌ماهه نخست سال جاری ۹۰۰ فقره سفارش واردات کالا به استان صورت گرفته است، ابراز داشت: ارزش این کالاهای ثبت سفارش شده در استان رقمی معادل ۱۹۳ میلیون و ۶۷۰ هزار دلار را در بردارد.

وی افزود: عمده کالاهایی که از طریق این ثبت سفارش‌ها به استان واردشده است شامل ماشین‌آلات و تجهیزات مربوطه، مواد اولیه موردنیاز خط تولید واحدها، محصولات شیمیایی، مواد نساجی و مصنوعات مربوطه، اجزا و قطعات لوازم‌خانگی، محصولات فلزی، قطعات خودرو، مواد اولیه مربوط به تولید محصولات بهداشتی و شوینده و غیره می‌شود.

حتما ببینید

استعفای دسته جمعی در اتاق بازرگانی زنجان

به گزارش خبرگزاری مهر، ۵ عضو از ۱۵ عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی …