۵۰هزار میلیارد تومان واریزی گمرک به خزانه در ۴ ماهه نخست امسال/ واریزی به خزانه توسط گمرک ۲ برابر شد

گمرک ایران اعلام کرد : مجموع وصولی های گمرک در ۴ ماهه ابتدایی سال جاری به ۵۰ هزار و ۱۷۹ میلیارد تومان رسید.

کد خبر:
۱۱۰۱۴۰۲۱۶۰

زمان انتشار:
۸ مرداد ۱۴۰۲ – ۱۵:۱۹ بعد از ظهر

۳۱ بازدید

به گزارش پایگاه خبری اخبار گمرکی_اقتصادی به نقل از اطلاع رسانی گمرک ایران در پیام رسان بله ، این میزان درآمد های گمرکی که شامل مالیات بر ارزش افزوده وصولی از طرف گمرک، نیز است، نشان می دهد که در ۴ ماهه سال ۱۴۰۲ واریزی های گمرک به خزانه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰۵ درصد رشد داشته است.

این گزارش در خصوص میزان درآمدهای گمرکی به تفکیک حقوق ورودی کالاها، خودرو، تلفن همراه بالای ۶۰۰ دلار و ۲۰ ردیف در آمدی گمرک می افزاید: مجموع کل درآمدهای وصولی از ۴ بخش فوق الذکر و واریزی به خزانه به میزان ۲۲ هزار و ۳۸ میلیارد تومان بود.

براساس این گزارش درآمد حاصل از ردیف حقوق ورودی کالاها بر اساس قانون بودجه سال ۱۴۰۲ ،  در ۴ ماهه سال جاری ۱۶ هزار و ۵۹۳ میلیارد تومان بود که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۷۶ درصد افزایش داشته است.

بر اساس این گزارش به دلیل کندی روند واردات خودرو از سوی وزارت صمت میزان درآمد حاصل از حقوق ورودی خودرو تنها ۷۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان محقق شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۶۱ درصد افزایش نشان می دهد.

این گزارش میزان حقوق ورودی وصول شده از تلفن همراه بالای ۶۰۰ دلار را ۱۸۶ میلیارد تومان اعلام کرد که ۳۷۰ درصد در مقایسه با سال قبل رشد داشت.

همچنین واریزی های گمرک به خزانه از محل ۲۰ ردیف درآمدی گمرک که در قانون بودجه پیش بینی شده است نیز در ۴ ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، با افزایش ۱۸۵ درصدی به ۵ هزار و ۱۸۵ میلیارد تومان رسید. این درآمدها شامل عوارض صادراتی، عوارض هلال احمر، درآمد خدمات گمرکی، عوارض واردات لوازم آرایشی و بهداشتی و… است.

این گزارش میزان درآمد حاصل از وصول مالیات بر ارزش افزوده از طریق گمرک و واریزی به خزانه در ۴ ماهه سال جاری را ۲۸ هزار و ۱۴۱ میلیارد‌ تومان عنوان کرد که ۲۳۵ درصد افزایش نشان می دهد.

این گزارش همچنین می افزاید: در این مدت مجموع معافیت ها و تخفیفات گمرکی که براساس موضوع جزء (۱) بند «ن» تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ اعمال شده است، ۶ هزار و ۷۹۵ میلیارد تومان بود.

نوشته شده توسط:
akhbar

حتما ببینید

خبرهای خوش از تمدید مصوبه ترخیص درصدی تا احیای دوایر ارزش گمرکات

خبرهای خوش رئیس کل گمرک ایران در اصفهان رییس کل گمرک ایران از احیای دوایر …