مشکلات روحی و روانی کارگران مهمترین اولویت‌های بهداشت و ایمنی کار است

سیدعبدالوهاب سهل آبادی گفت: برای ما کارفرمایان ایمنی کارگران زیر دست مانند ایمنی و بهداشت اعضای خانواده خودمان اهمیت دارد. ما حتی باید به افسردگی‌ها و مسائل نیروی انسانی واحدها حتی پس از خروج از محل کار نیز فکر کنیم.

به گزارش روابط عمومی خانه صنعت، معدن و تجارت ایران و به نقل از ایلنا، وبینار روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه‌ای سال ۲۰۲۲ با همت انجمن متخصصین بهداشت حرفه‌ای ایران با شعار «برای ساختن فرهنگ موثر ایمنی و بهداشت حرفه‌ای همه با هم اقدام کنیم» روز پنجشنبه (۸ اردیبهشت ۱۴۰۱) با حضور نمایندگان کارگری، کارفرمایی، دولتی و متخصصین این انجمن برگزار شد. 

در این برنامه سیدعبدالوهاب سهل آبادی (رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران) با اشاره به فشارهای تحریمی موجود بر کشور گفت: برای ما کارفرمایان ایمنی کارگران زیر دست مانند ایمنی و بهداشت اعضای خانواده خودمان اهمیت دارد. ما حتی باید به افسردگی‌ها و مسائل نیروی انسانی واحدها حتی پس از خروج از محل کار نیز فکر کنیم. 

وی با اشاره به ضعف بحث‌های سه‌جانبه میان کارگر، کارفرما و دولت در ایران گفت: ما در زمینه نقش دولت در این بحث‌های سه جانبه ضعف داریم. امروزه تامین اجتماعی باوجود هزینه‌های سنگین کارگر و کارفرما در این حوزه، نمی‌توانیم خدمات درمانی خوبی را با استفاده از تامین اجتماعی داشته باشیم. 

سهل‌آبادی ادامه داد: کارفرما وظیفه دارد آرامش و امنیت کارگر خود را تامین کند و به‌جای به‌کار بردن زور، مسائل خود را به‌صورت منطقی و اصولی مطرح کند. ما می‌توانیم با رعایت حقوق یکدیگر ثابت کنیم که در جنگ اقتصادی موجود نیز می‌توانیم بر وضع کنونی فائق آییم. 

او با تاکید دوباره بر بهداشت روحی و روانی اضافه کرد: کارگر نیاز به تفریح و گذراندن زندگی با خانواده نیاز دارد و امروزه ما مشکلات روحی و روانی بیشتری در میان نیروی کار خود می‌بینیم که بخشی از این‌ها می‌تواند ناشی از بی‌توجهی دولت به امکاناتی است که می‌توان با بسته‌های حمایتی تامین کرد. 

سهل آبادی افزود: به‌عنوان یک کارفرما می‌دانم اگر محیط امن و مناسب برای کارگر ایجاد نشود، بهره‌وری و بارآوری کار در محیط کارگری کاهش خواهد یافت. من به‌عنوان عضو کوچکی از خانواده تولید کشور توصیه می‌کنم تا در این زمینه دولت به‌عنوان غایب اصلی بحث بهداشت و ایمنی، به نقش خود در این زمینه بپردازد.

حتما ببینید

برگزاری نمایشگاه پوشاک شهر خانواده یک مُسکّن است

به گزارش خبرنگار مهر، سومین دوره رویداد ملی مدآفرین، پیش از ظهر امروز چهارشنبه ۲۴ …

دیدگاهتان را بنویسید